MULTIMEDIJSKA PREDSTAVITEV – Bonton na spletu

Pozdravljeni!

Za svojo projektno nalogo sem se odločila, da bom izbrala temo o spletnem bontonu, saj je ta najbolj pritegnila moje zanimanje. Zdi se mi, da je otroke čim prej potrebno podučiti o “netiketi”, saj ravno ti vstopijo v svet tehnologije že zelo zgodaj. Mojo predstavitev bi namenila vsem generacijam saj menim, da se vsi lahko dodatno podučimo  o obnašanju na spletu – še posebej na socialnih omrežjih. Velikokrat tudi dandanes na nekaterih platformah še vedno naletim na sovražni govor, “pranje umazanega perila”, neprimerno uporabo naprav, grde konflikte in na druge neprijetne situacije, ki se dogajajo. Spomnim se tudi dogodka v osnovni šoli, ko je sošolka naletela na težavo, ker bontona na spletu ni poznala. Moj cilj je ozavestiti čim več ljudi o neprimernem vedenju na spletu in jim poskusiti razložiti, zakaj je takšno vedenje označeno za neprimerno. Predstavitev zajema pravila obnašanja na spletu, videoposnetek o netiketi ter miselni vzorec z dodatnimi primeri neprimernih dejanj.

Klikni povezavo “Netiketa (spletni bonton)” za prenos PWP predstavitve

Netiketa (spletni bonton)

Licenca Creative Commons

VIRI
FOTOGRAFIJE:
GRADIVO:
OSTALI PROGRAMI
PREDSTAVITEV
REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE
Ob izdelavi predstavitve sem se imela lepo. Postala sem bolj spretna pri uporabljanju programov in urejevalnikov – zdi se mi, da sem hitrejša in bolj samozavestna vase pri delu. Tema mi je bila vsekakor všeč, saj sem ponovila to, kar že vem o bontonu na spletu in k znanju dodala še dodatne informacije. Pri izdelavi sem se zelo potrudila – predstavitev sem hotela narediti čim bolj atraktivno s slikami, poiskala pa sem tudi zanimiv posnetek, ki se lahko deli, saj to dovoli licenca (v mojem primeru, če navedem avtorja). Dolgo sem iskala primerne slike, saj jih programa Pexels ter Pixabay nimata ogromno (za mojo temo). Velikokrat sem morala uporabiti svojo domišljijo, kako pridobiti sliko, ki bo ustrezala kontekstu predstavitve in napisanemu tekstu na prosojnici. Zdi se mi, da sem dobro povzela svoje zamisli in da sem predstavitev lepo pripeljala do konca. Sem mnenja, da sem bila dovolj pozorna pri strokovnosti in izražanju, lahko pa da sem spregledala kakšno tiskarsko napako. Trudila sem se upoštevati vse smernice, ki so bile zahtevane za izdelavo izdelka. Predstavitev je po mojem vsebinsko smiselna in narejena v mojem stilu (predstavitev vedno poskušam prikazati, kakor jo vidim in razumem jaz sama). Objava ter navajanje virov in licenc se mi zdijo ustrezni. Če bi si za predstavitev zadala več časa, bi definitivno poskušala poiskati še kakšno dodatno zanimivo gradivo (slike, videoposnetki, interaktivno gradivo) in ga vključila v PowerPoint. Največ časa sem posvetila samemu oblikovanju predstavitve, saj mi je zelo pomembna estetika in izgled mojega dela – želim si, da privabi oko. Svoje delo ocenjujem z oceno 13t, saj se mi zdi da je vsekakor prostor za izboljšanje predstavitve. Pridobljeno znanje bom v prihodnosti lahko uporabila pri vsakem predmetu, kjer bo zahtevana predstavitev in tudi v veliko izvenšolskih dejavnostih. Najljubše pri projektu mi je bilo sestavljanje in urejanje predstavitve, najmanj pa iskanje slik, saj se vedno težko odločim, katero bi izbrala. Glede izboljšanja nimam dodatnih pripomb.

Ustvarila: Ana Pavlinič

Mentorici : asist. Alenka Žerovnik, mag. rač., prof. mat. in rač., dr. Irena Nančovska Šerbec

Razredni pouk, IKT, 1. letnik

Pedagoška Fakulteta, Univerza v Ljubljani