MULTIMEDIJSKA PREDSTAVITEV

Pozdravljeni!

Izdelala sem multimedijsko predstavitev z naslovom Varnost na spletu. V današnjem svetu je internet postal zelo pomemben. Večino stvari se izvaja preko njega. Zdi pa se mi, da so ljudje o internetni varnosti premalo obveščeni in zaradi tega pride do raznih zlorab. Namreč ljudje objavljajo na internetu svoje podatke, slike, svoje osebne lastnosti itd. kar se mi ne zdi prav.

V svoji predstavitvi sem zato navedla nekaj nasvetov, kako izboljšati varnost sebe na internetu.

Vsebino sem razdelila na tri dele in sicer v prvem delu sem na kratko obrazložila kaj je splet in zakaj je lahko tako nevaren. V drugem delu sem podelila 5 temeljnih nasvetov, kako se izogniti “težavam”. Na koncu pa sem približala to temo tudi mlajšim, saj menim, da je zelo pomembno, da jim čim prej v razvoju razložimo o nevarnostih spleta. Namreč v današnjem svetu se otrok spozna s spletom že zelo zgodaj. Objavila sem primer videoposnetka s katerim lahko otrokom približamo to temo. Predstavitev se zaključi z viri iz katerih sem črpala vse informacije v predstavitvi.

Kot sem že prej namignila, je namen te predstavitve predvsem opozoriti ljudi na nevarnosti, ki lahko pridejo z uporabo spleta in posledično tudi podeliti nasvete kako izboljšati varnost na spletu.  Ciljna publika so vsi ljudje – od otrok pa do starejših ljudi kateri se ne zavedajo kakšne nevarnosti prinaša “splet”. Cilj moje predstavitve pa je, da čim več ljudi seznanim z varno uporabo interneta, saj jim lahko tako prihranim razne nevšečnosti, s katerimi bi se lahko srečali na spletu.

Na spodnji povezavi najdete mojo predstavitev:  https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTaeMTgfZDqPUbpWdLsf7gTmvhk1DadVPEnOpYkdWdRMyOn66nqwj8S9BR4M1YD_3IIjYNm0pGDfxxQ/pub?start=false&loop=false&delayms=3000.

Creative Commons License

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.

Viri, aplikacije in programi:

• Spletni program Google slides
    • Spletna stran Pixabay (za fotografije)
    • Ostali viri informacij so našteti na koncu predstavitve

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

V tem projektu sem se naučila uporabljati spletno aplikacijo Google Slides in se seznanila z njenimi prednostmi in slabostmi. Uporaba aplikacije je zelo preprosta in podobna PowerPointu katerega pa znam uporabljati že kar nekaj časa. Program je zelo priročen – še posebej za ustvarjanje skupinskih predstavitev. Program je pritegnil mojo pozornost predvsem zaradi njegove enostavne uporabe. S končnim izdelkom sem zadovoljna, če pa bi imela več časa, bi dodala več nasvetov v predstavitev in dodala bi še kako lahko vključimo to temo v pouk. Največ časa sem tokrat posvetila iskanju primernih in najpomembnejših nasvetov za boljšo varnost na internetu. Namreč nasvetov je zelo veliko in bi lahko pisala o marsičemu. Sama sem pa želela predstaviti le tiste bistvene in najpomembnejše nasvete. Mislim, da sem izpolnila vse pogoje, ki so bili zapisani v navodilih naloge, zato menim, da bi morala biti naloga opravljena.  To znanje mi bo koristilo predvsem v mojem bodočem poklicu – v pouk bom definitivno vključila takšno oziroma malo bolj dodelano predstavitev, da bom učence seznanila z varnostjo na internetu. Aplikacijo Google Slides pa bom uporabljala predvsem pri delanju skupinskih predstavitev.  Pri projektu mi je bilo najljubše izbiranje teme, delanje načrta in iskanje videoposnetka, najmanj pa iskanje same literature in informacij o varni rabi interneta. Veliko sem vedela že od prej in se mi je zdelo malo zamudno iskanje literature.  V definiciji projekta ne bi ničesar spremenila, saj mi je bila naloga zelo všeč, ker smo lahko sami spoznali nov program  po izbiri in oblikovali predstavitev, katero bomo lahko uporabili tudi v prihodnosti.

Avtor: Tina Iskra

Mentorica: mag. Alenka Žerovnik