PROJEKTNA NALOGA: multimedijska predstavitev

VARNOST NA SPLETU

Na izbrano temo Varnost na spletu sem pripravila kratko predstavitev o tem, kako ostati varen na spletu. Pripravila sem predvsem krajše napotke, ki naj bi se jih držali na spletu tako otroci kot tudi odrasli in tako ščitili sebe in vse ostale udeležence na spletu. Seveda je od samega posameznika odvisno v kolikšni meri bo ta pravila upošteval, vsekakor pa imajo pri tem (predvsem pri mlajših otrocih) pomembno vlogo starši in učitelji.

Pri raziskovanju te teme se mi zdi, da so ljudje o internetni varnosti premalo obveščeni in zaradi tega pride do raznih zlorab. Namreč ljudje objavljajo na internetu svoje osebne kot tudi finančne podatke, slike …  Zato je ta predstavitev namenjena prav vsem, tistim, ki se s spletom srečujejo prvič in tistim, ki ga že redno uporabljajo. Sam cilj te predstavitve je ozavestiti ljudi, kaj sploh internet je, s katerimi pastmi se lahko srečajo in kako se lahko pred njimi obvarujejo. Torej moj namen je seznaniti ljudi z varno uporabo interneta, saj jim lahko tako prihranim razne nevšečnosti, s katerimi bi se lahko srečali na spletu.

Multimedijska predstavitev

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

Pri izdelovanju tega projekta sem pridobila veliko novih informacij, ki mi bodo v bodočem poklicu zelo koristna. Živimo v hitro razvijajočem se svetu in si življenja brez tehnologije in spleta sploh ne moremo več predstavljati. S tem pa smo tudi vse bolj izpostavljeni pastem, ki nam lahko pretijo na spletu. Zato je pomembno, da se o tem govori in ljudi tudi opozarja, ker se le tako lahko izognemo pastem. Pridobila sem tudi nove veščine pri uporabi Google Slides, saj sem pred njih uporabljala le Microsoft Powerpoint.

Če bi imela več časa, bi ga namenila predvsem boljši strukturiranosti predstavitve (da bi na krajši in mogoče bolj razumljiv način predstavila več vsebine). Več časa bi namenila tudi raziskovanju te teme, saj me je pri raziskovanju le-te zelo navdušila.

Menim, da sem poiskala dovolj gradiva, le da bi ga lahko bolj predelala in tako naredila bolj razumljivo predstavitev. Vsekakor pa sem menja, da sem svoje delo odlično opravila, saj sem vanj vložila tudi zelo veliko časa in truda. Držala sem se vseh smernic s strani asistentke in seveda zadane teme ter vsebine. Seveda pa so izboljšave in izpopolnjevanja vedno mogoča.

Pridobljeno znanje s področja varnosti na spletu bom z velikim veseljem prenašala na mlajše in tudi starejše generacije v moje okolju, vsekakor pa bom to znanje tekom šolanja izpopolnjevala in ga z veseljem predavala svojim učencem. Še posebej pa mi bo za moj poklic koristila uporaba programske opreme kot je Google Slides.

Pri izdelovanju tega projekta mi je bilo najbolj všeč prebiranje gradiva in iskanje virov, saj sem se iz tega zelo veliko naučila. Malo manj všeč mi je bilo izdelovanje multimedijske predstavitve, saj sem vanjo hotela vključiti zelo veliko informacij in sem jo zato morala večkrat spreminjati in krajšati.

Pri definiciji projekta bi vsekakor dala večji poudarek na izdelovanju multimedijske predstavitve in malo manj na pisanja opisov kot so tema, namen, cilji in ciljna publika moje objave.

KORISTNE POVEZAVE IN DODATNA LITERATURA:

AVTOR: TIKI

MENTOR: mag.  Alenka Žerovnik

NOSILEC PREDMETA: doc. dr. Irena Nančovska Šerbec

ŠTUDIJSKA SMER IN LETNIK: Razredni pouk, 1. letnik

PREDMET: Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju

FAKULTETA: Pedagoška Fakulteta

UNIVERZA: Univerza v Ljubljani

Ljubljana, 26. 7. 2020

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.