Moja prva spletna objava

Prosti čas najraje izkoristim za izlet v naravo.

Med vikendi se z družino ali fantom rada zapeljem do kakšnega lepega kotička v Sloveniji, da ga tako pobližje spoznam.

IKT sem do zdaj največ uporabljala v obliki interneta in za različna socialna omrežja. Lotila sem se tudi oblikovanja oz. preoblikovanja slikovnega gradiva in uporabljala brezplačne aplikacije in programe, ki mi jih ponuja računalnik ali pametni telefon.  Od 5. razreda uporabljam e-pošto, ki omogoča nadvse hitro komunikacijo. Predvsem za šolo sem začela že zgodaj uporabljati programe kot so Word, Power Point, Excel in Slikar. Zavedam se, da na področju IKT-ja, nisem tako izobražena kot bi rada bila, zato me čaka še kar nekaj dela.

V učiteljskem poklicu bom IKT uporabljala za razlago snovi, saj bo ta zagotovo občasno opremljena s predstavitvami kot so Power Point in Prezi, potem za prikazovanje slikovnega materiala, gledanje in poslušanje filmčkov in glasbe. Verjetno bom uporabljala tudi e-asistenta, če bo le ta prisoten na šoli. Zagotovo ga bom uporabila za kakšno uro problemskega pouka in za kakšno domače delo. Sem mnenja, da v današnjem svetu brez računalniške pismenosti ne gre, za to se bom potrudila da pridobijo čim več znanja IKT-ja in s tem izkušnje, ki jih bodo potrebovali v realnem svetu. Poleg tega se mi zdi, da lahko otroci s pomočjo računalnikov, tablic in pametnih telefonov izrazijo svojo kreativnost, pri tem pa lažje obdržijo koncentracijo, saj je za njih pouk tako bolj dinamičen, zanimiv, zabaven ob tem pa še zelo poučen.