Uporaba IKT

Informacijsko-komunikacijske tehnologije uporabljam že od samega otroštva, saj spadam v tisto generacijo otrok, ki je rasla s tehnologijo. Čeprav sem svoj prvi mobilni telefon dobila šele v 5. razredu, sem se z računalnikom in televizijo srečala že pri rosnih 2 letih. Tudi v šoli smo uporabljali računalnihe že v 1. razredu, sej je bilo precej zanimivo uporabljati Slikarja za ustvarjanje. Kasneje pa smo na računalnikih uporabljali predvsem word, powerpoint in excel. Po osnovni šoli je bila uporaba računalnika namenjena bolj pisanju seminarskih nalog in ustvarjanju predstavitev, tu pa tam pa je bil vseeno čas za kako igro. Elektronsko pošto sem imela sicer že v osnovni šoli, najbolj prav pa mi je prišla ko sem že bila v srednji šoli. Vsaka informacija, ki nam jo je šola želela posredovati, je prispela na moj ali razredni elektronski naslov. Seveda pa smo tudi sošolci med seboj komunicirali preko Facebooka. Odkar sem prišla na fakulteto pa še veliko bolj uporabljam informacijsko-komunikacijske tehnologije. V večji meri za sporazumevanje s profesorji in za pisanje ter urejanje zapiskov. Pred kratkim sem si tudi kupila iPad, na katerega zapisujem večino zapiskov. Sa shranjevanje slik in datotek pa poleg pomnilnika na računalniku uporabljam tudi Google drive in Dropbox, ki omogočata, da lahko do datotek dostopaš iz katerega koli računalnika ali telefona.

Kot bodoča učiteljica bom informacijsko-komunikacjske tehnologije uporabljala, saj so današnji otroci še bolj povezani s tehnologijo kot smo bili mi. Za sporazumevanje s starši bom uporabljala eAsistenta in elektronsko pošto. V razredu bom nekatere vsebine predstavila s pomočjo videoposnetkov, za sprostitev pa bom predvajala glasbo. Trudila se bom, da bom tehnologijo uporablljala čim bolj kreativno in predvsem varno, saj nas na spletu lahko čaka veliko nevarnosti, na katere pa moramo opozoriti tudi učence.

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.