Digitalna zgodba – Muslioska, Pahulje, Prelovec

Na povezavi si lahko ogledate našo digitalno zgodbo z naslovom Dunjina pot v šolo.

Avtorice zgodbe smo Amina Muslioska, Liza Pahulje in Nika Prelovec.

Digitalna zgodba je zaščitena z licenco:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

V zgodbi spoznamo mamo in hčerko Dunjo. Z družino so se pravkar preselili, zato jo mama pospremi v šolo. To bo njen prvi šolski dan na novi šoli. Na poti spoznata okolico in se poleg tega tudi nekaj naučita. Spoznata vodovje in hribovje v okolici šole, pa tudi prometni znak stop. Dunja se nauči kako prečkati cesto čez prehod za pešce. Mama ji pokaže novo šolsko igrišče, katerega se Dunja že veseli. Pred vhodom v šolo Dunja zagleda avtobusno postajo. Komaj čaka, da se bo lahko vozila z avtobusom. Poleg tega pa na poti Dunja pobere papirček iz tal in ob tem zagleda koš za smeti. Vse otroke, ki se preselijo je zagotovo strah prvega šolskega dne na novi šoli. Dunja pa ni taka. Komaj čaka da gre v šolo, ter spozna nove prijatelje in učitelje. Zelo všeč pa je je tudi pot v šolo, saj je taka okolica zanjo nekaj čisto novega.

Preko naše digitalne zgodbe se učenci naučijo zaznave cestnoprometnih znakov in raznovrstnih pravil v prometu, kot je pogled levo-desno na prehodu za pešce. Naučijo se tudi zaznavanja okolice in kako pomembno je, da si kot udeleženec v prometu pozoren na stvari, ki se dogajajo okrog (avtomobili, kolesarji, avtobusi). Učeni se seznanijo tudi z onesnaževanjem okolja in slabosti le tega.

Licenca Creative Commons