Uporaba IKT

IKT je velik del našega življenja. Srečamo ga povsod-doma, v trgovini, šoli… S to tehnologijo sem se srečala že zelo zgodaj v otroštvu. Gledala sem televizijo, ko smo dobili računalnik sem na njem igrala računalniške igrice, kasneje tudi uporabljala telefon. Z vstopom v osnovno šolo se je uporaba informacijsko-komunikacijskih tehnologij še povečala. Med poukom smo nekajkrat obiskali računalniško učilnico, doma pa sem veliko brskala po spletu in iskala slike ter različne informacije, ki smo jih potrebovali za domačo nalogo. Poleg brskanja po internetu za šolo, uporabljam IKT tudi v prostem času. Družbena omrežja, kot so Facebook, Instagram, Snapchat, Gmail mi omogočajo klepet in povezovanje z drugimi.

Kot učiteljica razrednega pouka bom IKT tehnologijo uporabljala vsak dan. Predvsem jo bom uporabljala v šoli, za vpisovanje v e-asistent. Poleg tega bom otrokom izdelovala različne delovne liste, katere bom oblikovala v programu Word, slike pa bom našla na internetu ali jih oblikovala v programu. Po mojem mnenju je IKT zelo koristen, saj je v svetu vse več te tehnologije in se je potrebno naučiti, kako jo uporabljati ter to znanje prenašati na otroke.