Digitalna zgodba Kampuš, Ravnikar

DIGITALNA ZGODBA- KAKO IZGLEDA OKOLICA TVOJE ŠOLE?

Na tej povezavi  si lahko ogledate najino digitalno zgodbo z naslovom Kako izgleda okolica tvoje šole?

Avtorici zgodbe sva Adriana Kampuš in Monika Ravnikar.

Miha je prvošolec, ki se je pred kratkim s svojo družino preselil v Komendo. Tam je tudi začel obiskovati osnovno šolo. Nekega dne ga pokliče babica in ga razveseli z novico, da bi ga po pouku prišla on iskat v šolo. Vendar pa kmalu nastopi težava. Babica še nikoli ni videla njegove osnovne šole in ne ve kako izgleda ona in njena okolica. Ni prepričana, če jo bo sploh našla. Tudi Miha še nikoli ni bil pozoren na okolico šole in tudi sam ne ve na kateri strani šole se nahajajo določene stavbe in objekti. Hmm, kaj pa zdaj? Bosta uspela najti rešitev in ugotoviti, kako izgleda okolica Mihove nove šole?

V videoposnetek  smo zajele sledeče cilje:

• Učenci spoznajo okolico šole
  • Učenci uporabijo temeljne pojme v zvezi s pokrajinskimi značilnostmi okolice šole (zadaj, spredaj, levo, desno, zgoraj)
  • Učenci poznajo pravila varne hoje (ob odrasli osebi, po pločniku, prečkanje ceste ipd.)
  • Učenci spoznajo različne funkcije stavb v okolici šole

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.