Digitalna zgodba – Kristan, Peklaj, Starkez

Na tej povezavi si lahko ogledate našo digitalno zgodbo z naslovom Grajske skrivnosti.

Avtorice zgodbe smo Saša Kristan, Maruša Peklaj in Anja Starkež.

Bil je lep pomladni dan, ko sta se Oskar in Nikolaj igrala na igrišču. Kar naenkrat jima je žoga zletela pod krošnje dreves, kjer sta v  travi zagledala rolico papirja. Prijela sta jo v roke in jo odvila. Na obrazih se jima je narisal velik nasmešek, saj sta ugotovila da to ni le navaden kos starega papirja, temveč čisto pravi zemljevid do skritega zaklada. In tako sta se otroka polna energije podala na pustolovščino. Ker pa vsi vemo, da si morajo tudi junaki v pravljicah zaklad prislužiti, tudi Oskarjeva in Nikolajeva pot ni bila tako preprosta. Morala sta razrešiti, kar nekaj ugank in preplezati zelo strm hrib, in ko sta na koncu že mislila, da sta prispela do zaklada, jima je pot prekrižala kača. Hmm, kaj mislite, jima bo kača pomagala najti zaklad?

V videoposnetek  smo zajele sledeče cilje:

• prepoznavanje značilnosti domačega kraja,
  • spoznavanje različnih gradbenih poslopij v okolici šole,
  • seznaniti se s pravilnim prečkanjem ceste,
  • prepoznavanje različnih vrst storžev,
  • naučiti se brati zemljevid s pomočjo simbolov,
  • prepoznati najdaljšo reko v Sloveniji in še kar nekaj drugih.

Mlada in navihana pustolovca Nikolaj in Oskar, vas bosta popeljala na pravo pustološčino.

Digitalna zgodba in fotografija sta zaščiteni z licenco:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.