Uporaba IKT

Sem Eva Pavlič, študentka 1. letnika Razrednega pouka. Z uporabo IKT sem se spoznala že dokaj zgodaj. Vendar na začetku bolj samo za brskanje po internetu. Kmalu v osnovni šoli pa že za izdelavo raznih plakatov in predstavitev. Predvsem v višji stopnji kjer smo uporabljali tudi že power point in smo morali napisati že kakšno seminarsko nalogo. Kasneje pa več v srednji šoli, kjer pa je večinoma temeljilo vse že na uporabi IKT. Tudi v prvem letniku študija na Fakulteti za šport smo uporabljali IKT za stik s profesorji ter študenti med sabo.

Uporaba IKT se mi zdi vedno bolj popularna in zanimiva. Prav tako pa se mi zdi, da je tudi vedno bolj uporabna, saj današnji otroci veliko časa že preživijo na računalnikih. In se mi zdi tudi pravilno, da se jih nauči varne rabe računalnika ter vse tehnologije. Sama bom v svojem poklicu uporabljala IKT v veliko primerih, vendar ne pa preveč.