Srečanje z uporabo IKT tehnologije

V tem prispevku sem se odločila, da ostalim predstavim moje srečevanje z IKT tehnologijo do sedaj.

Čeprav sem se z IKT tehnologijo srečevala v manjši meri že tekom svojega šolanja v osnovni šoli, sem postala pozorna na to šele pred kratkim. V okviru predavanj iz predmeta didaktika sem bila seznanjena s tem, kako vse bolj pomembna postaja takšna tehnologija dandanes.

Med mojo prvo prakso, ki je bila še opazovalna, sem tekom poučevanja prvošolčkov opazila, kako pogosto sta učitelja v pouk vključevala IKT tablo in s tem otrokom predstavila modernejši in tudi pestrejši način dela. Tudi sama sem se zato odločila, da bom tekom svoje prve učne ure uporabila IKT-tablo. Učenci so bili nad tem navdušeni in so z zanimanjem sodelovali.

Med prisotnostjo pri poučevanju  prvega razreda sem opazila, koliko stvari se lahko otrokom prikaže preko moderne tehnologije, s katero se bodo srečevali tekom svojega življenja. Na ta način jim lahko prikažemo, da je tudi uporaba tablic, računalnikov in projekcije lahko zelo uporabna.