Orodja za izdelavo multimedijske predstavitve

V preteklosti so podjetniki, učenci, učitelji, tajnice uporabljali za svojo dokumentacijo papirje. Vse, kar so želeli spraviti in arhivirati, so natisnili in pospravili v fascikle ter v arhive. Tudi vse njihove predstavitve pred sodelavci ali pa učenci so bile izdelane ob pomoči prosojnic (folije z napisi). Danes nam vse olajša interaktivna tehnologija. Tako učenci pri predstavitvah v šoli ne izdelujejo več toliko plakatov ter tudi učitelji ne uporabljajo prosojnic. Vsi se poslužujemo IKT opreme, ki je bolj praktična za uporabnika in lahko tudi trajnejša.

Za čim boljši izkoristek današnje IKT tehnologije je treba dobro poznati vso tehnologijo, ki nam je na voljo. Le tako bomo vedeli, katero orodje je najprimernejše za določeno predstavitev. Danes so nam na voljo za predstavitev mnoga orodja, nekatera od njih so: Prezi Basic, Google Slides in PowerPoint. Da olajšamo delo tistim, ki teh tehnologij ne poznate, sem se odločila, da bom naredila kratko predstavitev, kaj se mi zdi pri določenem orodju prednost in kaj ovira.

GOOGLE SLIDES POWER POINT PREZI BASIC
+ enostavna uporaba +enostavna uporaba + je online
+podobno PowerPointu +brezplačen za šolarje +dosegljiv vsakomur, ki ima internet
+enostavna pretvorba v PowerPoint +ne potrebuješ internetne povezave + ima veliko možnosti urejanja in postavitve
+je brezplačna aplikacija +je brez plačana aplikacija +uporabljaš lahko domišlijo
+samodejno shranjevanje +ima veliko funkcij +samo predstavitev lahko oblikuješ v sliko
+svojo predstavitev lahko ureja več ljudi +omogoča predvajanje videoposnetkov, zvočnih posnetkov +shranjen na spletu, dosegljiv kjer koli
-nima veliko funkcij -v nekaterih primerih plačljiv -zahtevna uporaba
-deluje le s pomočjo interneta – potrebuješ Microsoft office -potrebna internetna povezava
-ob slabi internetni povezavi deluje počasi -je velika datoteka -obvezno se moraš registrirat
-ne predvaja videoposnetkov -težko velike PP pošiljaš po elektronski pošti -če je preveč učinkov lahko preveč zmedeno
-vsebuje le osnovne animacije -se ne shranjuje samodejno -potrebuješ internet

Upam, da vam je primerjava v pomoč. Vsak posameznik pa ima svojo voljo in je njegova predstavitev še vedno odvisna od vsebine, ki jo želi uporabiti in znanja.