Slikovno gradivo z uporabo rastrske in vektorske grafike

SPLETNI BONTON

VEKTORSKA GRAFIKA

Za izdelavo vektorske slike sem uporabila program Inkscape. Naslov izdelka je Spoštovanje na spletu.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Postopek izdelave vektorske slike:

RASTRSKA GRAFIKA

Za obdelavo fotografij sem uporabila program PhotoScape X .

1. fotografija: Klepet o spletnem bontonu

Fotografija pred obdelavo:

Fotografija po obdelavi:

Postopek obdelave:

2. fotografija: Tabla s srčki

Fotografija pred obdelavo:

Fotografija po obdelavi:

Postopek obdelave:

Refleksija in samovrednotenje

V tem projektu sem poglobila svoje znanje glede uporabe programov, kot sta PhotoScape X in Inkscape. Poleg tega sem se naučila kako opisati postopek obdelave slik oziroma izdelave vektorske slike. Spoznala sem imena nekaterih funkcij, ki jih prej nisem poznala.

Če bi imela več časa, bi dodala še kak učinek izdelkom, dodala kak napis, sliko ipd. Poglobila bi se tudi v boljšo izdelavo opisa in postopka za ustvarjanje multimedijskega gradiva.

Največ časa sem posvetila opisu in obdelavi slik zaslona. Vsako zaslonsko sliko sem namreč dodatno urejala (dodajala puščice, okvire…) in na koncu vse združila v multimedijsko predstavitev. Za to sem potrebovala veliko časa, ker se mi zdi zelo pomembno vsak korak dobro opisati, da je ponovitev postopkov čimbolj enostavna.

Glede na dan kriterij ocenjevanja se mi zdi moje delo zelo dobro opravljeno. Upoštevala sem navodila in skušala narediti čimboljši izdelek. Obdelave se mi namreč zdijo smiselne in dovolj kompleksne, tudi opisni in slikovni postopki urejanja so ustrezni.

Pridobljeno znanje bom lahko uporabila vsakič, ko bom morala nekomu opisati postopek izdelave nekega multimedijskega gradiva. Mislim, da bom lahko to izkoristila tudi v šoli pri poučevanju. Otroci namreč hitreje razumejo, če vidijo, kako si sledijo postopki in kaj je pri vsakem koraku pomembno početi.

Pri tem projektu mi je bilo najljubše sestavljanje opisnega in slikovnega postopka urejanja slik, najmanj pa fotografiranje, oziroma iskanje zanimivih, ustreznih idej.

Da bi bil boljši, bi v definiciji projekta spremenila to, da namesto dveh slik, obdelamo samo eno. Urejanje fotografij zahteva namreč veliko časa in postopki so pri slikah bolj ali manj enaki.

Viri:

Avtorica: Lara Colja