4. INFOGRAFIKA

Izbrana tema: Varnost na spletu

V tej nalogi sem s pomočjo spletnega  orodja Canva ustvarila plakat na temo varnost na spletu. Dostop do mojega izdelka v pdf obliki je tukaj.

Postopek izdelave plakata:
 Licenca Creative Commons
Najprej sem v spletnem brskalniku odprla program Canva v katerega sem se prijavila s svojim Google računom.

Licenca Creative Commons
Nato sem v Canvi odprla orodje za izdelavo plakatov.

Licenca Creative Commons
Nato sem izbrala ozadje za moj plakat. Odločila sem se za svetlo modro ozadje s pikami.

Licenca Creative Commons
Med pisavami sem nato izbrala pisavo, ki mi je bila všeč. Glede na to, da je plakat namenjen otrokom sem se odločila za velike tiskane črke in pisavo, ki jo bodo brez težav lahko brali tudi mlajši otroci.

Licenca Creative Commons
Nato sem plakat zapolnila z besedilom ter ga smiselno razporedila po celotnem prostoru.

Licenca Creative Commons
Ker sem želela, da je plakat zanimiv za otroke sem pod elemnti poiskala sličice, ki bi privabile otroke ter morda povzročile to, da bi si otroci lažje zapomnili priporočila za varno deskanje po spletu. Vse sem smiselno razporedila, ter si plakat prenesla v pdf in jpg formatu.

Viri, ki sem jih uporabila za izdelavo plakata:

Koristni nasveti, kako varno in odgovorno uporabljati internet.

Top 10 nasvv, ki se jih je dobro držati, kadar uporabljaš internet ali mobilnik.

SAMOREFLEKSIJA

• V projektu sem sem naučila boljše obvladati Canvo.
  • Tudi, če bi imela več časa dvomim, da bi veliko spremenila, saj sem z izdelkom zelo zadovoljna.
  • Največ časa sem posvetila izdelavi samega plakata. Idejo sem imela že v začetku izdelano v glavi, objava pa mi tudi ni vzela veliko časa.
  • Menim, da sem nalogo glede na kriterij dobro izpeljala, saj sem upoštevala napotke ter naredila vse kar je naloga od mene zahtevala.
  • Znanje bom lahko uporabili na svoji poklicni poti. V izdelavi plakatov resnično uživam in mislim, da jih bom v prihodnje naredila še veliko.
  • V celotnem delu sem res uživala, mogoče mi je še najmanj pri srcu pisanje refleksije ter postopka izdelave plakata.
  • Projekta ne bi spremenila. To je bil moj najljubši projekt in v njem sem resnično uživala.

Avtorica: Maruša Renko

Mentorica: mag. Alenka Žerovnik

Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec

Pedagoška fakulteta Univerze v Ljubljani, Razredni pouk

Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju (IKT), 1. letnik

28. 6. 2020

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.