Infografika

Pozdravljeni! Pri infografiki sem si izbrala temo Varnost na spletu. Plakat sem naredila s pomočjo aplikacije Canva. Informacije za izdelavo infograma sem črpala iz spretne strani Safe.si

Ker sem v sistemu Canva že registrirana sem se vanj le prijavila. Nato sem izbrala sebi najbolj zanimivo ozadje oziroma po mojem mnenju najbolj primerno za temo, ki jo želim predstaviti

This work by emab1 is licensed under CC BY-SA 4.0

Nato sem spreminjala besedilo, da je bilo primerno temo o kateri sem govorila. To sem počela s pomočjo okvirčka na levi ˝ besedil˝ s pomočjo katerega sem oblikovala okvirčke z različnimi pisavami. Slike sem naložila iz svoje galerije s pomočjo okvirčka na levi katerega lahko vidite na sliki

This work by emab1 is licensed under CC BY-SA 4.0

Oblikovala sem še zaporedje in pozicijo določenih tem.

This work by emab1 is licensed under CC BY-SA 4.0

To je končno delo. Infografiko sem shranila kot PNG in PDF obliko Tukaj lahko vidite PNG.

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOSTENJE

Med izdelavo plakata, sem obnovila svoje znanje, ki sem ga prejela na seminarjih in vajah. Obnovila znanje o uporabi aplikacije Canva. Če bi imela več časa bi se v predstavitev malo bolj poglobila, dodala še druge slike, drugačne pisave in več drugih elementov, mogoče bi v predstavitev dodala še video ali zvočno datoteko. Največ težav sem imela že v samem začetku, ko se nisem mogla popolnoma odločiti kaj vse bi vključila, katera tema/ ozadje je po mojem mnenju najbolj primerno. Izdelke izdelane s pomočjo aplikacije Canva bom uporabila v šoli kot učne liste, liste za delo na daljavo, kot poučne igre. Po mojem mnenju se bodo otrokom zdeli zanimivi, saj so lepo oblikovani in pregledni tako se lahko iz njih veliko naučimo. Infografika je bila poleg vektorske grafike moja najljubša naloga, bila je precej preprosta, zabavna, rada ustvarjam in oblikujem tako da z nalogo nisem imela težav. Menim, da sem sledila kriterijem, ki so bila podana, da so slike v dobrem kontrastu in besedilo lepo urejeno in pregledno.

Avtorica: emab1
Mentorica: mag. Alenka Žerovnik
Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec
Predmet: Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju (IKT)