Interaktivna multimedijska predstavitev

Izdelala sem interaktivno multimedijsko predstavitev z naslovom Varna raba interneta za učitelje in učence. Pri izdelavi sem uporabila Powerpoint, Shotcut in Audicity.

Z Powerpointom sem ustvarila predstavitev s svojim slikovnim gradivom, video izvozila kot videoposnetek, ki sem ga uredila v Shotcut video urejevalniku. Nato sem posnela zvočno podlago s programom Audicity. Končna verzija z interaktivnim gradivom je nastala v  arnesovem spletišču v  h5p content razdelku.

Vsebino sem črpala iz spletne strani Safe.si.

V tej projektni nalogi sem s pomočjo interaktivnega videa želela predstaviti na kaj vse moramo biti pozorni, če želimo ostati varni na družabnih omrežjih. V današnjih časih se internet in družabna omrežja uporabljajo že pri zelo mladih letih. Ker pa so tako mladi, je zelo pomembno, da jim povemo kako naj pazijo na svojo varnost. Vsako leto pa se nevarnosti na internetu še povečujejo in tarče le teh so manj podučeni uporabniki interneta. V predstavitvi sem naštela pet ključnih dejanj od mnogih, ki prispevajo k varnosti posameznika. Ciljna skupina so vsi uporabniki družabnih omrežij, še posebej mlajša in starejša generacija, ki še nista tako podučeni.

VARNOST NA SPLETU by Tjaša Hočevar is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Slike, ki sem jih uporabila so iz osebne galerije, nekatere so bile narejene v Inkscapeu, nekatere v PhotoScapeu

Refleksija in samovrednotenje

V tem projektu sem obnovila znanje urejanja videoposnetkov in izdelovanje interaktivnega videoposnetka. Če bi imela več časa, bi popravila zvočno datoteko oziroma zvočno spremljavo, saj je moj računalnik že zelo star in poslabša zvok. Največ časa sem namenila urejanju in montiranju videoposnetka, saj še nisem tako izurjena. Glede na kriterij ocenjevanja bi ocenila, da je projektna naloga primerna, saj sem sledila kriteriju. V poklicu bom to uporabila pri pouku, saj interaktivni videoposnetek učence motivira. Najljubše mi je bilo izbiranje interaktivnih nalog, najslabše pa urejanje in montaža videa, saj sem porabila veliko časa. Če bi si vzela več časa, bi bilo lahko še boljše.

Avtorica: Tjaša Hočevar

Mentorica: mag. Alenka Žerovnik

Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec

Predmet: infromacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju