Interaktivna multimedijska predstavitev

Pozdravljeni! Izdelala sem interaktivni multimedijsko predstavitev na temo varnost na spletu. V tej projektni nalogi sem predstavila 5 nasvetov kako se zaščitit pred nevarnostmi, ki se pojavljajo na digitalnih omrežjih. Nasveti so po mojem mnenju podani preprosto, tako se lahko o njih izobražujejo tako mlajši kot starejši ljudje. Informacije o tej temi sem pridobila na spletni strani Save.si. Najprej sem oblikovala osnovo v PowerPoint. Vanj sem vstavila svojo vektorsko sliko, ki sem jo pred tem ustvarila s pomočjo aplikacije Inkscape. Prav tako sem dodala še nekaj lastnih fotografij, ki so bile posnete z mojim osebnim telefonom. S pomočjo GIFMaker sem ustvarila posnetek, kateremu sem kasneje dodala zvočni posnetek, ki sem ga posnela in uredila s pomočjo aplikacije Audicity. Na koncu sem vse skupaj združila v ShotCut, objavila video na Arnes in dodala H5P naloge.

V projektni nalog sem predstavila 5 pravil o varni rabi spleta

Varnost na spletu by emab1 is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

Ta naloga je bila najbolj kompleksna, lahko bi rekli, da je zajemala vse do sedaj storjene naloge, zato sem se iz nje tudi največ naučila. Naučila sem se ustvariti video s pomočjo PowerPoint in Audicity (zvok), ki ju združimo preko aplikacije ShotCut. Obnovila sem znanje o uporabi aplikacije Inkscape in PhotoScapex. To mi je bila zdaleč najtežja naloga in mi je vzela tudi precej časa. Mela sem nekaj težav ko sem združevala slikovno in zvočno podlago. Na koncu pa mi je uspelo. Če bi imela več časa bi v predstavitev dodala še kakšno dodatno točko in jo podprla s video posnetkom. Menim da so vse teme, ki smo jih predelali na seminarjih zelo priročne in nam bodo koristile tako v vsakodnevnem življenju, kot v našem bodočem poklicu ali če se zalomi tudi v katerem drugem poklicu. Pri otrocih bi interaktivno multimedijsko predstavitev uporabila, če bi potekalo učenje na daljavo ali če bi se odločila za obratno poučevanje, kjer si otroci doma pogledajo videoposnetek katerega naslednji dan komentiram v času šolske ure. Pri delu mi je bilo najljubše ustvarjanje PowerPointa in urejanje datoteke v H5P. Nisem pa bila zadovoljna s svojim zvočnim posnetkom, zato sem ga morala snemati večkrat. Menim da sem se potrudila, upoštevala navodila, ki so bila zapisana tako menim da je izdelek dober, spremenila bi samo to, da bi dodala notri videoposnetek, s katerem bi dodatno razložila posamezno temo.

Avtorica: emab1
Mentorica: mag. Alenka Žerovnik
Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec
Predmet: Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju (IKT)