INFOGRAFIKA

Spletna varnost infografika pdf by JT is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

POVEZAVE NA VIRE ZA IZDELAVO INFOGRAFIKE

POSTOPEK OBDELAVE INFOGRAFIKE

1. Na začetku sem izbrala model infografike, ki je najbolj ustrezal mojim idejam glede tega, kako predstaviti izbrano tematiko. Nato sem zamenjala naslov, podnaslove in preostali tekst. Pri tem sem si pomagala s spletnimi stranmi, ki sem jih že prej navedla.

2. Spremenila sem slike in grafiko, saj sem dodala slike, ki so povezane z obravnavano tematiko.

3. Zamenjala sem barvo ozadja, oz. okvirčkov, v katerih je tekst.

4. Na koncu pa sem še dodala druge grafike, npr. svetilko zgoraj na desni strani ter jo pobarvala v rumeno barvo.

1. korak pri infografiki by JT is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. korak pri infografiki by JT is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. korak pri infografiki by JT is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. korak pri infografiki by JT is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

• Med obdelavo projektne naloge sem se naučila, kako predstaviti določeno tematiko na zanimiv in enostaven način. Pri tem je pomembno, da so poudarjene glavne in bistvene besede. Naučila sem se tudi spretnega oblikovanja za boljše izdelovanje plakatov.
  • Če bi imela več časa, bi se poglobila v tekst in v predstavitev same tematike.
  • Največ časa sem posvetila iskanju pravilnega modela infografike in iskanju fotografij oz. grafik, ki sem jih vključila noter. To zato, ker sem želela, da so grafike povezane s tematiko ter jo na enostaven način predstavljajo.
  • Mislim, da sem dosegla cilje projektne naloge, saj sem se naučila uporabljati različne programske opreme za predstavitve tematik.
  • Pridobljeno znanje bom zagotovo uporabljala kot učiteljica pri bodočem delu, saj lahko s takimi jasno predstavljivimi plakati predstavimo otrokom neko določeno tematiko na zelo enostaven način.
  • Pri projektni nalogi mi je bilo najljubše usklajevati vzorce in barve med sabo, tako da so skupaj dali nek prijeten občutek. Manj priljubljeno pa je bilo iskanje pravilnih grafik/vzorcev, saj jih je veliko in je težko izbrati “pravilne” vzorce za predstavitev.
  • V projektu ne bi spremenila ničesar, saj so bila navodila jasna in razumljiva. Poleg tega sem projektno nalogo opravila brez težav. To je gotovo pripomoglo k temu, da sem dosegla cilje te projektne naloge.