Interaktivna multimedijska predstavitev

Avtorica: Jera Zorman

Mentorica: mag. Alenka žerovnik

Nosilka predmeta: dr. Irena Nančovska Šerbec

Predmet: informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju

Univerza v Ljubljani, Pedagoška fakulteta

Razredni pouk, 1.letnik

Datum: 14. 6. 2022

Naredila sem interaktivno multimedijsko predstavitev v programu H5p, na temo spletnega bontona.

1. najprej sem naredila naslovno stran in uporabila sliko s pixabaya.

naslovnica by JZ is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. Potem sem na naslednjo stran dodala sliko, ki sem jo ustvarila in obdelala sama in dodala še besedilo. Vse to sem izbrala v zgornji vrstici.

slika z besedilom by JZ is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. Nato sem ustvarila 3 različne naloge, ki jih ponuja ta program. Vsebinsko so se seveda povezovale z netetiko.

naloge by JZ is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. ustvarila sem še GIF animacijo in jo prilepila v predstavitev

GIF animacija by JZ is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

5. Na koncu pa sem dodala še zvočni posnetek, ki sem ga posnela na aplikaciji VOICE RECORDER na telefonu.

Za izdelavo te projektne naloge sem uporabila:

program h5p Course presentation

program za izdelavo licenc: https://chooser-beta.creativecommons.org/

spletno stran

in spletno stran: https://pixabay.com/

SAMOREFLEKSIJA:

Tokrat sem se naučila kar veliko novega in moram reči, da sem v svojem znanju IKT uporabe zares napredovala. Ta naloga se mi je dopadla, saj mi bo to znanje prišlo še kako prav v bodočem poklicu.

Sama ne bi spreminjala ničesar. Zdi se mi namreč, da so bili zajeti vsi ključni dejavniki, ki so bili slikovito in jasno predstavljeni.

Največ dela sem posvetila samemu raziskovanju nalog v tem programu. Odkrila sem veliko novih interaktivnih pripomočkov, ki so me res fascinirali.

Menim, da sem se kar potrudila z nalogo, čeprav sem bila v rahli časovni stiski.

To znanje bom zagotovo prenesla tudi v razred, v katerem bom nekoč učila. Otroci bodo vse bolj navezani na tehnologijo in prav je, da tudi jaz ne ostajam nekje v stari šoli. Tako jih bom lažje motivirala in naučili se bomo lahko veliko novega.