Infografika

Ime in priimek avtorja: Ana Zidar

Ime in priimek mentorja: asist. dr. Alenka Žerovnik, doc. dr. Irena Nančovka Šerbec

Študijska smer, predmet in letnik študija: Razredni pouk, IKT, 1. letnik

Pripadnost Univerzi in članici: Pedagoška fakulteta, Univerza v Ljubljani

Datum nastanka: 25.6. 2022

PLAKAT NA TEMO VARNOST NA SPLETU

Varnost na spletu © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

POSTOPEK IZDELAVE PLAKATA

1. Izbrala sem predlogo, na osnovi katere sem oblikovala plakat.
Zbiranje predloge © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. Napisano besedilo sem izbrisala in ga nadomestila z glavnimi podnaslovi.

Pisanje podnaslovov © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. Besedilo sem razporedila po predlogi.

Razporejanje besedila © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. Na predlogo sem dodala pravokotnike in nanje dala podnaslove.

Dodajanje elementov za besedilo © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

5. S pomočjo ikone Elementi sem podnaslovom dodala temi primerne slikovne elemente.

Dodajanje slikovnih elementov © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. Predlogo sem dopolnila s ključnimi informacijami.

Podrobne informacije © 2022 by An(j)a is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Viri: https://vsebovredu.triglav.si/tehnologija/varni-na-spletu-med-epidemijo

Pri delu sem uporabila program https://www.canva.com/sl_si/

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE DELA

Delo s programom Canva mi je bilo zelo všeč. Program se mi zdi zelo pregleden in primeren tudi za tiste, ki nismo tako vešči pri uporabi računalniških orodij. Trudila sem se, da sem ustvarila plakat, ki pritegne bralce in poda zares najbolj ključne in pomembne informacije o varnosti na spletu.

Največ dela sem vložila v oblikovanje celotnega plakata, luščenje informacij, kompozicijo, barve. Pri plakatih je čar ravno v tem, da izluščimo bistvo in ljudem podamo le najpomembnejše. Nikogar namreč ne pritegnejo plakati, polni besedil; radi pa izvemo bistvene informacije o neki temi.

Če bi imela še več časa, bi gotovo prebrala več literature na to temo in kakšen korak do varne uporabe interneta morda nadomestila s kakšnim, še bolj ključnim.

Z izdelkom sem zelo zadovoljna. Zdi se mi preprost, a hkrati pritegne pozornost. Izdelan je na način, da ga vsak razume in podaja ključne podatke. Z opravljenim delom sem zadovoljna, saj sem sledila navodilom.

Program Canva bom med študijem in pri opravljanju svojega poklica še gotovo velikokrat uporabila, saj je zelo enostaven in uporaben. Gotovo bi bil primeren tudi za učence druge triade osnovne šole.

Všeč mi je bilo, ker sem bila pri projektu ustvarjalna. Sama sem izbirala informacije, barvno paleto in elemente. To mi je zelo všeč, prav tako menim, da je program zelo primeren za otroke, ker jim nudi možnost ustvarjanja, izbiranja, kombiniranja.

Najbolj zamudno in najmanj všeč pa mi je bilo pisanje celotnega postopka izdelave plakata.

Projekta ne bi spreminjala, saj sem se med izdelavo veliko novega naučila, lahko sem se izražala in ustvarjala ter utrdila uporabo zares uporabnega programa-Canve.