Slikovno gradivo z uporabo rastrske in vektorske grafike.

Postopek izdelave:

Začela sem z obrezovanjem slike, saj se mi je zdela prevelika in računalnik ni bil dovolj izpostavljen. Uporabila sem orodje perspective crop.

Slika 1 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Dodala sem okvir, ker se mi je zdela fotografija dolgočasna. Če je ozadje belo, kot je na razrednem IKT-ju, se zunanji okvir ne vidi in izgleda kot da ima fotografija zaobljene robove. To se mi zdi, da doda k vrednosti fotografije. Uporabila sem orodje insert frame.

Slika 2 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Naslednji korak je bil dodajanje puščic, ki kažejo na računalnik. To sem naredila z namenom, da bi bil računalnik prvi objekt, ki ga vidimo na sliki. Obarvala sem jih z rdečimi opozorilnimi barvami. Uporabila sem orodje arrow.

Slika 3 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Napis 18+ predstavlja vsebino, ki ni primerna za mlajše. Rdeča barva napisa dodatno povdarja nevarnost. Uporabila sem orodje Text.

Slika 4 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Predzadnji korak je bil napis Pojdi nazaj na varno!!! Ta še dodatno opozarja k nevarnosti in poziva uporabnika, naj zapusti to stran.

Slika 5 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Zadnji korak je bil popravljanje barv fotografije, povečanje konrasta in zmanjšanje svetlosti.

Slika 5 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Postopek izdelave:

Začela sem z postavitvijo kvadra (CREATE 3D BOXES), ki je izbočen in naj bi predstavljal nekakšno tablo v učilnici. Glede na vsebino sem želela tablo oblikovati tako, da je spominjala na računalnik oz. televizijo.

Foto 1 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Sledilo je dodajanje glav (CREATE CIRCLES, ELIPSES AND ARCS), ki predstavljajo učence in učitelja.

Foto 2 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Naslednji korak je bil vstavljanje manjših krogov, ki predstavljajo oči.

Foto 3 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

S CREATE SPIRAL PATH sem ustvarila kroge, ki sem jih nato povezala s črto, da izgleda kot oblaček misli oz. izgovorjenih stavkov.

Foto 4 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Na koncu sem še dodala besedilo z CREATE AND EDIT TEXT BOXES. V oblačkih so vprašanja, ki jih zastavljajo osnovnošolski otroci. S tem sem želela pokazati, da so vsa vprašanja dobrodošla in zaželjena.

Foto 5 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0

Dodala sem še napis šola, če komu ne bi bilo razvidno iz ostalih elementov.

Foto 6 © 2022 by Nelka is licensed under CC BY 4.0