INFOGRAFIKA

Postopek izdelave plakata:

1. Najprej sem se prijavila s svojim mailom na spletno stran Canva. Za nov plakat sem najprej določila rumeno barvo kot ozadje na “Barve dokumenta“.

plakat1 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. Nato sem dodala naslov s klikom na “Besedila” na “Dodajte naslov” zgoraj na sredino. Napis sem odebelila.

plakat2 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. Potem sem med “vložena vsebina” med “slike”, ki sem jih sama ustvarila izbrala dve in ju namestila na plakat.

plakat3 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. Napisala sem še dodatno besedilo na “Besedila” na “Dodajte nekaj besedila telesa” in ga odebelila ter spremenila v rdečo barvo.

plakat4 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

5. Še eno dodatno besedilo sem spet napisala na “Besedila” na “Dodajte nekaj besedila telesa” in ga odebelila.

plakat5 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

6. Da bi bil plakat še malo bolj zanimiv sem mu dodala dve puščici na “Elementi” na “Arrow“.

plakat6 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

plakat123 by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

pdfplakat by balonleti is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Viri

Program: www.canva.com

Refleksija in samovrednotenje

V tem projektu sem se naučila narediti boljši in zanimivejši plakat, ki bi po moje pritegnil otroke, da bi ga prebrali in si ga zapomnili. Napis je enostaven za zapomniti. Slike še bolj pomagajo, da se plakat vtisne v spomin. Če bi imela več časa, bi še plakatu dodala okvir in naredila boljše in lepše sličice. Največ časa sem posvetila temu, da sem objavila postopek izdelave plakata, ker sem najprej postopek posnela in je vedno bil prevelik za ta prispevek. Tudi, ko sem ga razdelila na tri dele, ni šlo, zato sem za videoposnetek večkrat zajela zaslon in objavila slike tega posnetka. Delo se mi zdi zelo uspešno in na svoji poklicni poti bom lahko to velikokrat uporabila. Mogoče za razne igre, kjer bom rabila sličice, napise, za razne objave kakšnih šolskih predstav, za razna opozorila, znake itd. Najraje sem pri tem projektu izdelovala sličice najmanj pa objavljala postopek, ker mi je samo zaradi neke malenkosti šlo veliko časa. Pri projektu, če bi bilo možno bi mu malo spremenila orodja pri prispevku, ko ga pišeš in dodajaš slike, ker včasih niso tako praktična.

Avtorica: Špela Polak

Mentorica: asistentka Alenka Žerovnik

Nosilka predmeta: doc. dr. Irena Nančovska-Šerbec

Študijska smer, predmet in letnik študija: Razredni pouk, Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju, 1. letnik