INFOGRAFIKA

Avtor: Manca Jugovic

Mentorici: asist. dr. Alenka Žerovnik, doc. dr. Irena Nančovska-Šerbec

Študijska smer, predmet in letnik študija: Razredni pouk, Informacijsko-komunikacijske tehnologije v izobraževanju, 1. letnik

Pripadnost univerzi in članici: Pedagoška fakulteta, Univerza v Ljubljani

Datum nastanka: 16. 8. 2022

Licenca:

infografika by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Tema projektne naloge: Spletni bonton

PLAKAT:

Visoka resolucija (png.)

spletnibonton by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

PDF dokument: SPLETNI BONTON

spletnibontonpdf by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Postopek izdelave plakata:

1. Najprej sem v Canvi izbrala predlogo za plakat. Sprva sem poskusila s ključno besedo “school”, vendar mi ni nobena predloga ni ustrezala in sem predlogo, ki mi je bila všeč, na koncu našla pod razdelkom “art”.

canvaplakat1 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

2. Elemente, ki mi niso bili všeč sem izbrisala, izbrala sem tudi drugo barvo ozadja.

canvaplakat2 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

3. V razdelku “besedila” sem spremenila pisavo in barvo naslova.

canvaplakat3 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

4. V tem razdelku sem dodala tudi podnaslov in začela s pisanjem vsebine mojega plakata.

canvaplakat4 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

5. Ko sem končala sem se posvetila okrasitvi mojega plakata. Pod razdelkom “elementi” sem si izbrala slike.

canvaplakat5 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

6. Nekatere slike sem tudi zrcalila vodoravno, da so bolj ustrezale mojemu plakatu.

canvaplakat6 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

7. Sliki sem dodala tudi besedilo.

canvaplakat7 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

8. Ugotovila sem, da lahko slikam menjam tudi barve, tako da se jih prilagodila barvam mojega plakata.

canvaplakat8 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

9. Ko so bile vse slike dodane, pa sem plakat shranila kot (png.) in kot (pdf.)

canvaplakat9 by Manca is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Refleksija in samovrednotenje

Delo s Canvo mi je bilo zelo všeč in poučno, saj sem prvič delala z njo. Je simpatičen program, v katerem sva z nečakinjo na koncu izdelali tudi vabilo na njen rojstni dan. Če bi imela več časa, bi se samemu plakatu še bolj posvetila in ugotovila, katere funkcije še ima. Največ časa pa sem posvetila izbiri predloge za moj plakat. Mislim, da sem svoje delo dobro opravila, v skladu z navodili. Plakat bi bil primeren predvsem za drugo, tretjo triado v osnovni šoli, saj so tam opisane stvari, aktualne za otroke, ki so pred kratkim dobili prvo elektronsko napravo in pa tudi za tiste, ki so uporabniki že dalj časa. Canva se mi zdi zelo uporaben pripomoček pri mojem šolskem delu in delu učiteljice. Kot sem rekla že prej, je odlična tudi za vsakdanjo rabo (izdelava vabil). Pri projektni nalogi ne bi spremenila ničesar. Najljubše mi je bilo dodajanje sličic, najmanj pa izbira predloge, saj sem jo kar težko našla.

Viri:

Canva – za izdelavo same infografike

Safe.si. (b. d.) Otroci Safe.si. https://otroci.safe.si/# – za vsebino plakata