Digitalna zgodba POT V ŠOLO – Snežana Lazić, Veronika Volasko

Na tej povezavi si lahko ogledate najino digitalno zgodbo z naslovom Pot v šolo.

Najina zgodba se začne s punčko Zarjo, ki gre čez prehod za pešce ob zeleni luči, ter nas vse skupaj povabi, če se ji pridružimo. Ko hodi proti šoli razlaga in opisuje različne stvari, ki jih po poti vidi. Sreča tudi mlado dekle, ki ji pokaže pogosto spregledano naravo na poti v šolo. Zarja po nekem času ugotovi, da se ji zaradi postanka že kar mudi, zato pohiti proti šoli, kjer sreča prijateljico Mašo. Maša ji pove nekaj poučnih stvari glede prometnih predpisov, nakar zazvoni zvonec in punčka Zarja hitro steče k pouku.

NA KAKŠEN NAČIN SI PRIŠEL PA TI PRVIČ V ŠOLO?

V zgodbi so zajeti naslednji elementi:

• okolica šole (drevored, ograja, gugalnica)
  • naravne značilnosti kraja (potok, drevored, hribovja)
  • prometni znaki (STOP, prehod za pešce)
  • vozila (osebni avtomobil, mestni/krajevni avtobus, tovornjak, vlak)
  • pravilen prehod čez cesto (zebra, pogled na levo in desno, zelena luč na semaforju)

To delo je bilo objavljeno pod licenco Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.