VODA JE TOPILO – izobraževalni videoposnetek

5. razred osnovne šole

Učna tema: SNOVI V NARAVI; Voda

Izobraževalni videoposnetek je namenjen učencem 5. razreda osnovne šole. V njem so predstavljeni preprosti poskusi za dokazovanje topnosti snovi v vodi ter dejavnikov hitrosti raztapljanja. Njegov namen je učencem na zanimiv in nazoren način predstaviti učno snov in jih spodbuditi, da poskuse tudi sami izvedejo ter jim omogočiti lažjo predstavo in boljšo zapomnitev učne snovi.

Učni cilji

Učenci znajo:

• opredeliti pojme topilo, topljenec in raztopina,
  • prikazati, da se v vodi lahko raztapljajo samo določene snovi, nekatere pa le v omejenih količinah.

Voda je topilo by ni.bi. is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

V tretji projektni nalogi nalogi sem se spoznala s portalom Arnes video, prav tako pa sem utrdila znanje obdelave zvočnih posnetkov. Čeprav sem znanje o snemanju in montaži že imela od prej, sem tokrat prvič ustvarila izobraževalni videoposnetek, prvič sem tudi video obdelovala v Canvi. Menim, da sem za projektno nalogo imela dovolj časa in sem se je tudi dovolj zgodaj lotila, zato sem s svojim izdelkom precej zadovoljna. Poskušala sem se držati vseh smernic in v nalogo vključiti vse potrebne elemente. Najljubši del projekta mi je bilo snemanje videoposnetkov in montaža, ki sta mi tudi vzela največ časa, manj všeč pa mi je sestavljanje objav. Znanje, ki sem ga s projektom pridobila mi bo tekom študija lahko prišlo prav pri pripravljanju projektnih nalog ali pri praksi, kot učiteljici pa pri pripravi učnih vsebin za učence. Tudi tretja projektna naloga se mi je zdela dobro zastavljena. Skozi vsako projektno nalogo smo nadgrajevali svoje znanje in zahtevnost nalog. Navodila so bila vedno jasna, na voljo pa smo imeli tudi pomoč, če smo jo potrebovali, zato v definiciji projekta ne bi spremenila ničesar.

UPORABLJENE POVEZAVE

Canva