Rast rastline

Razred: 2.

Učni sklop: Živa narava

Učni cilji:

• dokazujejo, da rastline potrebujejo za življenje zlasti zrak, vodo z mineralnimi snovmi in svetlobo

Rast rastline by Ocean is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

V tem izobraževalnem posnetku je predstavljena rast rastline in kaj vse je pomembno za njeno rast. Predstavljen je lažji poskus, kako ugotoviti kateri pogoji so najpomembnejši za rast. Poskus je vizualno predstavljen, tako da ga lahko otroci izvedejo tudi sami doma. Ustvarjen je z namenom, da si lahko otroci bolje predstavljajo kako poteka rast brez ugodnih pogojev.

SAMOREFLEKSIJA

V tem projektu sem se naučila, dela z ustvarjanjem izobraževalnih posnetkov, ker nisem imela izkušenj od prej je bilo delo malo zahtevnejše. Naučila sem se kako zelo pomembno je, da se na delo že prej pripravimo in ugotovimo kaj sploh želimo predstaviti. Če bi imela več časa bi poskus izvedla boljše. Ker sem bila v stiski s časom sem v posnetku uporabila slike iz prejšnjih objav, ki pa tudi niso najboljše. Izboljšala bi zvočni posnetek, ker menim, da je med posnetkom veliko tišine, ki bi jo lahko zapolnila. Nisem najbolj zadovoljna z vmesno sliko oz. posnetkom (Povzetek), ker je tam največ govorjenega besedila in na posnetku so takrat prikazane le slike. Pri tem nisem vedela, kako naj drugače predstavim vse ugotovitve poskusa in se mi je to zdela najboljša možnost, vendar vem da bi lahko z več časa tudi to izboljšala. Največ časa sem posvetila snemanju gradiva, saj sem želela, da je poskus lepo in nazorno prikazan, zato sem potrebovala pomoč. Mislim, da sem vse ostalo naredila dobro in po kriterijih s pomočjo navodil, katerim sem sledila. Vem, da mi bo to znanje ostalo v prihodnosti, ko bom lahko ustvarjala svoje izobraževalne posnetke za svoje učence. Pa tudi nikoli se ne ve, kdaj se lahko karantena in delo na daljavo ponovi, zato je to zelo dobro znanje. Najljubše mi je bilo končati, ker je najboljši občutek, ko nekaj končaš in vidiš končni izdelek. In ko sem videla, da ne potrebujem več kaj popravljati mi je odleglo. Najmanj všeč mi je bilo urejanje zvoka, ker sem imela težavo z aplikacijo, vendar se je na koncu vse super zneslo. Mislim, da pri projektu ne bi spremenila ničesar, ker smo imeli podana vsa navodila, je zato delo potekalo sproščeno.

VIRI:

Arnes splet