Sajenje fižola

V videoposnetku so prikazani pripomočki, ki jih potrebujemo za sajenje fižola in celoten postopek sajenja po korakih.

Videoposnetek je namenjen otrokom 2. razreda z namenom, da se seznanijo s preprostim načinom, kako lahko tudi sami doma posadijo fižol, poleg tega pa je cilj videoposnetka tudi to, da otroci vidijo, da rastline za življenje potrebujejo svetlobo in vodo ter da mlade rastline lahko vzklijejo iz semen.

Sajenje fižola by Lejči is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Celoten videoposnetek sem uredila v Canvi, za pridobitev licence pa sem uporabila spletno stran Creative commons.

V tem projektu sem se naučila, koko ustvariti kratek, a hkrati poučen videoposnetek za otroke, z namenom popestritve učnih ur. Če bi imela več časa, bi se zagotovo bolj posvetila animacijam, polega tega pa bi na videoposnetku uredila tudi svetlobo. Največ časa sem posvetila rezanju nepotrebnih odsekov videa in pa dodajanju animacij. Glede na podan kriterij ocenjevanja menim, da bi lahko zvok v videu še izboljšala. Pridobljeno znanje bom tekom študija in svoje poklicne poti lahko uporabila za ustvarjanje krajših poučnih videoposnetkov, ki bodo otrokom popestrili učne ure. Najljubše pri projektu mi je bilo pisanje scenarija, najmanj pa rezanje nepotrebnih delov iz videa. V definiciji projekta ne bi spremenila nič, saj mi je projekt kot tak zelo poučen in iz njega sem se naučila marsikaj novega.