Mala košarka – infografika

Učni sklop: mala košarka

MALA KOŠARKA by arašid is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

SAMOREFLEKSIJA:

Projekti, kot infografika, učiteljem odpirajo vrata v svet otroku bolj prijaznemu podajanju informacij. Raznorazne sličice snov približajo otrokom, ki so vizualni tip človeka. Skozi projektno nalogo sem se naučila uporabljati, meni povsem nov program, Canva ter se poskusila preizkusiti v podajanju informacij skozi plakate. Zdi se mi, da sem bila pri tem še kar uspešna seveda pa se najde prostor za izboljšave. Tako mislim da bi morala več časa posvetiti barvni usklajenosti ter bolj dinamičnem prikazu vsebine. Mogoče ne bi škodilo, če bi uporabila kakšen GIF. Največ težav mi je povzročalo iskanje primernih sličic za določeno temo ter kot že prej omenjeno, izbira barvne palete. Če bi nalogo rabila ponoviti bi poskrbela za večjo dinamičnost. Podajanje informacij na takšen način bi uporabila predvsem kot plakate nalepljene pred vrati učilnic ali pa v razredih.

Uporabljena orodja pri projektu:

Canva

Beta licence chooser