Pešec in kolesar: varnost v prometu – video

Cilj: Otroci spoznajo kako biti varen v prometu.

Video je namenjen otrokom prvih treh razredov, ki se spoznavajo z varnostjo v prometu. Videoposnetek predstavi nekaj situacij s katerimi se lahko srečajo v prometu. Spoznajo nekaj osnovnih pravil, seznanijo se s pravilnim nošenjem čelade ter nekaterimi kolesarskimi znaki.

Pešec in kolesar: varnost v prometu – video by Cicic is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Samorefleksija

Pri tem projektu sem se naučil ogromno novega. Pred tem se nikoli nisem ukvarjal z ustvarjanjem izobraževalnega posnetka in v tem sem užival bolj kot sem pričakoval, preden sem se lotil naloge. Če bi imel več časa bi zagotovo še podaljšal videoposnetek. Največ časa sem zagotovo porabil na urejanju videoposnetka, vendar sem v tem zelo užival in mi ni bilo težko. Največ časa sem porabil, ker je to bil najzahtevnejši del naloge. S svojim delom sem glede na svojo neizkušenost zelo zadovoljen in zagotovo nameravam tudi v prihodnost za svoje bodoče razrede posneti kakšen izobraževalni videoposnetek. Najmanj sem užival pri urejanju zvoka, saj zaradi svoje teme nisem mogel zagotoviti, da ne bo okoli mene hrupa med snemanje videa. Zato sem mogel audio posneti naknadno, kar je pomenilo, da sem mogel svoj govor v nekaterih primerih prilagoditi dolžini posnetkov, kar ni bilo najlažje. Najljubše mi je bilo samo snemanje in urejanje videoposnetka. Eno področje kjer bi se želel izboljšati je mirnost kamere. Po naravi imam zelo tresoče roke, kar mi v takih situacijah škoduje in med urejanjem sem opazil, da sta imela dva posnetka opazne tresljaje.

Uporabljene povezave:

Shotcut