Digitalna zgodba – Brlan, Jereb

Na tej povezavi lahko dostopate do najine digitalne zgodbe z naslovom Ema raziskuje mesto. Avtorici digitalne zgodbe sva Hana Jereb in Špela Brlan, pri snemanju pa nama je pomagala Ema Grad.

Tema najine digitalne zgodbe je spoznavanje soseske, kjer bomo spoznali okolico OŠ Polje. Pomembno je da otroci poznajo svoj domači kraj in se v njem znajdejo, saj v primeru, da se zgubijo, lažje najdejo pot. Cilj najine zgodbe je predstaviti pomembne objekte ter njihove značilnosti, ki se nahajajo v okolici in jih lahko najdemo skoraj v vsakem mestu oz. kraju.
V zgodbi se Ema skupaj s teto vrača iz šole in si na poti ogleduje svoje mesto. Med potjo ugotovi, da je v šoli pozabila puščico, zato se mora vrniti nazaj, saj drugače ne bo mogla narediti domače naloge. Teta se z njo ne more vrniti, ker se ji mudi, zato mora Ema sama najti pot. Ko se vrača v šolo se spominja stvari, ki jih je prej povedala teta.
Digitalna zgodba je zaščitena z naslednjo licenco: