Digitalna zgodba_Meglič_Tacer

Na tej povezavi si lahko ogledate digitalno zgodbo Izgubljeni prstan, katere avtorici sva Jera Tacer in Ana Meglič.

Ker predstavljava okolico šole Simona Jenka Center, sva se odločili, da tudi on nastopa v digitalni zgodbi. Skupaj s prvošolcem Luko iščeta prstan, ki ga je Simon Jenko izgubil. Tako hodita v okolici šole ter jo spoznavata. Simon Jenko prvošolcu medtem razloži kako se gibati v prometu. Poleg tega pa prvošolec spoznava kulturno dediščino Kranja in reko, ki teče skozi to mesto. Neutrudno iščeta izgubljeni prstan in ko mislita da sta ga našla, doživita razočaranje. Jima bo uspelo najti dragoceni prstan?

V digitalno zgodbo sva poskušali zajeti zastavljene učne cilje:

• Učenec spozna, kako se gibati v prometu
  • Učenec spozna kulturno dediščino mesta, kjer se nahaja njegova šola

Projekt je nastal pod mentorstvom Alenke Žerovnik.

To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna