Ustvarjalnica

Sem skoraj dvajsetletno dekle, ki je odraščalo “na koncu sveta”. Čeprav resnično ne maram toplih stolov, sem jih grela devet let v osnovni šoli, štiri leta na gimnaziji in sedaj že dobre pol leta na pedagoški fakulteti. Seveda sem iz šolskih klopi odnesla veliko znanja, še več pa prijateljstev in novih spoznanj. Kljub temu, da se zavedam kako je pomembna formalna izobrazba (saj bom vendar učiteljica!), mi je še bolj pri srcu tista neformalna. Takšne in drugačne izkušnje pridobivam kot skavtinja, godbenica, animatorka, in še kaj bi se našlo. Najrajši imam čas, preživet s prijatelji. Takoj za prijatelje bi uvrstila dobro glasbo in dobre knjige. Seznam se nadaljuje, omenila pa bi še raznorazno ustvarjanje in kavo.

Ljubša sta mi svinčnik in papir, pa vendar danes živimo v svetu IKT tehnologije, torej ji ne morem uiti. Z IKT tehnologijo se srečujem že od osnovne šole dalje, podrobneje pa sem nekaj teorije pridobila pri predmetu informatika, v prvem letniku gimnazije. Uporabljam predvsem program Word, včasih tudi PowerPoint, in vesela sem, da imamo letos v drugem semestru predmet IKT, kjer bom pridobila več izkušenj in uporabnega znanja. Znanje, ki ga ne znamo uporabiti nam namreč prav nič ne koristi. Zato bom tudi v bodočem poklicu z veseljem uporabila čim več pridobljenega znanja, hkrati pa z uporabo IKT tehnologije ne bi rada pretiravala, temeč bi jo uporabila zgolj tam, kjer je to smiselno in/ali potrebno.

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.