Moja prva spletna objava

Pozdravljeni, sem Lan Zavašnik, študent prvega letnika programa razredni pouk na PEF. Za študij tega programa sem se odločil, ker rad delam z otroci in menim, da bi poklic lahko imel koristi od večjega števila moških učiteljev. V kolikor pišem to objavo, mi je študij do tedaj zelo všeč in menim da sem se pravilno odlošil, kar pa sem potrdil tudi z iskušnjami na praksi.

IKT tehnologija postaja za poklic učitelja vse pomembnejša, saj se vse več stvari opravlja na računalnikig, z IKT tehnologijo pa si lahko pomagamo tudi pri izvajanju pouka in pri motiviranju učencev.  Do sedaj sem IKT tehnologijo uporabljal predvsem za predstavitve v šoli in na faksu, ter pa za seminarske naloge. Poznam in znam uporabljati program Microsoft Office Word, Microsoft Office PowerPoint ter Microsoft Office Excel. Prav tako sem se naučil uporabljati program Audacity. Tekom leta sem se v okviru vaj naučil tudi pravilno uporabljati licence Creative Commons, ki je ključnega pomena za učinkovito uporabo IKT tehnologij. Prav tako sem se naučil uporabljati številne programe, kot so StoryJumper, Photoscape, Inkscape, Gifmaker in H5.

Menim, da svojega poklica ne bom mogel učinkovito opravljati brez osnovnega znanja IKT tehnologij, zato imajo le te zame in za moj poklic še posebno pomembno vlogo.

Rad berem stripe, posebno mi je všeč strip Zagor, ki je sicer v hrvaščini, ter pa njegov derivat Chico.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.