Dnevnik dela, Jakobova pot v šolo

Skupino sestavljamo Ana Rogelj, Gaja Špes in Marija Lejla Kovač.

Z izdelovanjem digitalne zgodbe za predmet IKT smo pričele na koncu aprila.

Dnevnik dela:

• 25.4.2019 (30min)

Na našem prvem srečanju smo se odločile, da bomo napisale lastno zgodbico in jo nato predstavile s programom Storyjumper. Ob koncu srečanja smo že imele napisan osnutek.

• Začetek aprila 2019 (4h)

V začetku aprila je Ana Rogelj izpopolnjevala zgodbico. Izpopolnila je značilnosti likov, dodala zgodbi sporočilo in poskrbela za njeno didaktično ustreznost.

• 27.5.2019 (4h)

Po predavanjih iz Uvoda v književnost smo prosile dr. Mileno Milevo Blažić za podrobnejšo analizo naše zgodbice Jakob spoznava prevozna sredstva. Dobile smo kar nekaj napotkov. Zvečer je Ana Rogelj pravljico sama popravila, jo izboljšala in ji dala nov naslov Jakobova pot v šolo.

• 28.5.2019 (20min)

Ana je dr. Mileni Milevi Blažić pokazala prenovljeno zgodbico, ki je bila v novi obliki veliko bolj všeč..

• 30.5.2019 (20min)

Zdaj, ko smo imele končno verzijo zgodbe, smo se dokončno odločile kako bo potekalo naše nadaljnjo delo.

• 1.6.2019 (4h)

Marija Lejla je po spletni strani Pixabay iskala primerne like, scene in predmete za našo digitalno zgodbo. S programom Inkscape je preoblikovala predmete in like. Gaja je s svojimi družinskimi člani posnela zvočni posnetek.

• 2.6.2019 (6h)

Marija Lejla je s programom Inkscape in LunaPic oblikovala vse potrebne like in predmete. Gaja in Ana sta v Storyjumperju po straneh knjige ustrezno razporedili scene, predmete in like. Gaja je k stranem digitalne knjige dodala tudi zvočne posnetke.

• 3.6.2019 (1h in 30min)

Za končno verzijo zgodbe sta poskrbeli Ana in Marija Lejla. Ana je v Storyjumper vstavila oblačke z besedilom, Marija Lejla pa je oblikovala prvo stran digitalne knjige. Pravljica Jakobova pot v šolo je bila tako dokončno izdelana.

• 6.6.2019 (30min)

Da bi se izognile kakršnimkoli napakam, je vsaka članica skupine še enkrat pregledala in poslušala zgodbico. Odpravile smo nekaj tiskarskih napak in se nato še zmenile, kako bo potekala predstavitev naše zgodbice.

• 7.6.2019

Predstavitev digitalne zgodbe.