Gojenje in kaljenje fižola – infografika

2. razred, spoznavanje okolja

TEMATSKI SKLOP: Živa bitja

Učni cilji:

• učenci znajo dokazati, da rastline potrebujejo za življenje zlasti zrak, vodo z rudninskimi snovmi in svetlobo,
  • razumejo, da rastline gojimo za hrano (polje in vrt)

Učni načrt si lahko ogledate tukaj.

Ministrstvo RS za šolstvo in šport, Zavod RS za šolstvo. (2011). Program osnovna šola, spoznavanje okolja, učni načrt. https://www.gov.si/assets/ministrstva/MVI/Dokumenti/Osnovna-sola/Ucni-nacrti/obvezni/UN_spoznavanje_okolja_pop.pdf

Gojenje in kaljenje fižola by Kolega is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Refleksija in samovrednotenje

Pri ustvarjanju infografike sem se ponovno osredotočil na kaljenje fižola. Tema mi je zdaj blizu, zato sem informacije navedel iz lastnih izkušenj ter predhodnih projektnih nalog. Infografike so vizualna pripovedovanja. Vsak element, barva in proporcije so ključni del ideje, ki jo projeciramo. Z nadaljnjim eksperimentiranjem bom sigurno postal bolj vešč v ustvarjanju elektronskih plakatov. Preprostost in jasnost izdelka pa sta dve glavni niti, po katerih se bom ravnal v prihodnosti.

Naučil sem se uporabe Canve, vendar je pred mano še dolga pot do obvladanja tega orodja. Za kontrastno analizo pa mi je dobro služilo orodje Adobe Color, ki ga prav tako najdemo na spletu.

Najboljšo povratno informacijo dobimo, ko se naše delo predstavi tarčni publiki. Kot bodoči učitelj se bom še veliko naučil od svojih učencev.

Viri in povezave programske opreme

Izdelava infografike: Canva

Licenciranje izdelkov: Creative Commons: License Choose