Digitalna zgodba – Šraml Setnikar, Avbelj, Filipič

Neli je učenka 2. razreda Osnovne šole Dravlje. Zjutraj si najprej obuje čevlje in vzame torbo, nato pa se odpravi v šolo. Tja hodi sama, pri tem pa ni najbolj ekološko ozaveščena, tako kot tudi nima znanja iz varnosti v prometu. K sreči pa se ravno ta dan v šoli učijo o varovanju okolja in varnosti v prometu. Bo Neli popravila svoje napake? V zgodbi Neli spremlja tudi prikupna psička.

V 1. razredu učenci spoznajo okolico šole in poti v šolo. V naši digitalni zgodbi se seznanijo z varnim prečkanjem ceste, opazovanjem živali in rastlin okrog šole. Učenec naj bi dosegel učne cilje:

– hoja od doma do šole, pri tem opazuje okolico,

– pravila varne hoje (po pločniku, prečkanje ceste), to pridobi v razredu

– zna ustrezno ravnati z odpadki in kako onesnaževanje vpliva na rastlinje in živali.

Dragi učenci! Že hodite sami v šolo? Ali pri tem upoštevate varnost v prometu? Znate pravilno ravnati z odpadki? Če se želite prepričati o svojem ravnanju in se hkrati tudi kaj koristnega naučiti, si oglejte našo zgodbo z naslovom Levo, desno, levo.

Našo digitalno zgodbo si lahko ogledate na sledeči povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=YiVfld7OjBs&feature=youtu.be

Zgodbo smo pod mentorstvom profesorice Alenke Žerovnik ustvarile Gianna Šraml Setnikar, Urška Avbelj in Lara Filipič.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.