Digitalna zgodba – Kogovšek, Pačnik, Pavlič

Našo digitalno zgodbo si lahko ogledate na tej povezavi.

Naša zgodba se prične, ko dve sestri pripovedujeta mami kako sta prvič sami prišli iz šole domov. Mlajša sestrica je letos prvič vstopila med šolske klopi, starejša sestra pa je že 6. razred osnovne šole. Njuna pot pa ni potekala brez zapletov. Le kaj se jima je pripetilo med potjo?

Učenci ob zgodbi spoznajo varnost v prometu, kot so prečkanje ceste, hoja po pločniku in da pazijo tudi na druge udeležence prometa, kot so kolesarji. Prav tako pa se seznanijo z nekaterimi prometnimi znaki in nekaterimi znamenitostmi Ljubljane.

Naše sporočilo za bralca, pa je, da ne glede na to, če se v življenju kdaj zgubijo ali zaidejo na drugo pot, naj ne obupajo, saj na koncu vedno prispeš na želeni cilj.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Avtorice: Nika Kogovšek, Sara Pačnik, Katja Pavlič

Mentorica: Alenka Žerovnik

Digitalna zgodba je zaščitena z licenco:

Licenca Creative Commons