Digitalna zgodba – Rihter, Slavič, Stare

Na povezavi si lahko ogledate našo digitalno zgodbo z naslovom Pazljiva Rubi gre v šolo.

Avtorice zgodbe smo Lea Rihter, Nina Slavič in Anuša Stare.

Digitalna zgodba je zaščitena z licenco:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Dragi prvošolček! Tudi tebe starši peljejo v šolo z avtom, ti pa bi si želel iti peš, in to čisto sam? No, poznam še eno prvošolko, ki si je to močno želela. Rubi je razigrano 7-letno dekle, ki živi in hodi v šolo v predmestju. Danes se bo skupaj s svojo starejšo sestro prvič odpravila peš v šolo. Rubi misli, da to zanjo ne bo velik zalogaj, a kmalu spozna, kako nevarna je lahko ta pot. Te zanima kakšne  napake je na poti v šolo naredila Rubi? Hitro klikni na zgornjo povezavo in bodi pozoren, da takšnih napak ne ponoviš tudi ti.

V 1. razredu osnovne šole učenci spoznavajo pot v šolo.  Z ogledom naše digitalne zgodbe otroci dosežejo naslednje učne cilje:

• spozna varno pot v šolo;
  • spozna pravilno prečkanje ceste;
  • pozna pravila varne hoje v prometu
  • zaveda se, da je narava lahko nevarna;
  • razume pomen vidnosti v prometu.