Digitalna zgodba (Horvat, Rahne, Žnidaršič)

Na tej povezavi si lahko ogledate digitalno zgodbo Marinkina neverjetna pot iz šole, katere avtorice smo Barbara Horvat, Petra Rahne in Katarina Žnidaršič.

Delo je zaščiteno z licenco:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Glavna igralka v zgodbi je Marinka, ki se vsako jutro s sestro Petro odpravi v šolo. Tudi po šoli jo sestra pride iskat in gresta skupaj domov, vendar en dan Petra kliče v šolo in sporoči, da ne more priti po Marinko. Marinka je sprva prestrašena, saj ne ve kako bo prišla do doma, vendar ko stopi skozi vrata šole se njena dogodivščina začne.

Med potjo Marinka obuja spomine na jutranjo pot v šolo in se orientira po stvareh, katere je že zjutraj na poti videla.

Spomni se, na primer otroškega igrišča, kjer sta se s sestro igrali, ko gre mimo železniške postaje, se ji obudi spomin na jutranji vlak ter

ko gre mimo spomenika padlim vojakom, se spomni na zgodbo, ki jo je Petra povedala, zjutraj.

Tako Marinka srečno in varno prispe domov.

Pomembno je, da otroka, ko ga peljemo v šolo ali kam drugam, spodbujamo, da opazuje okolico na poti ter mu na določenih točkah povemo tudi kakšno zanimivost ali zgodbo. Na ta način si otrok veliko hitreje zapomni pot in kasneje nima težav z iskanjem poti domov.