Digitalna zgodba DVIGNIMO KAMEN_Schwarzbartl_Turnšek

S klikom na naslov digitalne zgodbe, ki vas bo preusmeril na Youtube, si lahko ogledate naše projektno delo DVIGNIMO KAMEN. Avtorici zgodbe sva Tajda Turnšek in Ana Lara Schwarzbartl.

V zgodbi spoznamo tretješolko Lucijo, ki ima najboljšo prijateljico, s katero v prostem času hodi treninge veslanja. Sošolcu Maksu pomaga pri domači nalogi. Prav posebna prijateljica pa jo vsak dan pospremi na poti v šolo in po koncu pouka nazaj domov. Ali morda uganeš kdo bi lahko to bil?  Skupaj spoznavata okolico šole in se tako vsakič znova podata na novo dogodivščino.

Učenci ob najini zgodbi spoznajo, da je svet poln majhnih in velikih živali, vodnih živali, vodnih in travniških rastlin ter lepih zvokov. Le opaziti jih morajo in kdaj pogledati pod kakšen kamen. Ugotovijo, da je varna pot v šolo lahko tudi zabavna.

Licenca Creative Commons

To delo je bilo objavljeno pod licenco Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.