INFOGRAFIKA

Pedagoška fakulteta Univerza v Ljubljani

Datum: 10. 5. 2022

infografika © 2022 Aramat je licencirana pod CC BY-NC-SA 4.0

Za projektno nalogo sem si izbrala izdelavo plakata na temo spletni bonton.

Pri izdelavi projektne naloge infografike sem si pomagala s spletnim mestom/ programom Canva.

POSTOPEK

1. © 2022 by
Aramat ima licenco CC BY-NC-SA 4.0
  1. Najprej se vpišeš v program Canva z e-poštnim računom, kjer je prijava brezplačna in nato izbereš ikono: razredni plakat in pričneš z izdelavo.
2. © 2022 by
Aramat ima licenco CC BY-NC-SA 4.0

2. Nato sem s klikom predloga in vnosom besede bonton izbrala svojo podlogo s katero bom izdelala plakat.

3. © 2022 by
Aramat ima licenco CC BY-NC-SA 4.0

3. V tretjem koraku sem se lotila besedila tako, da sem kliknila ikono: besedilo in nato: dodajte podnaslov.

4. © 2022 by
Aramat ima licenco CC BY-NC-SA 4.0

4. Sledilo je urejanje pisave in sloga ter velikost črk.

5. © 2022 by
Aramat je licenciran pod CC BY-NC-SA 4.0

5. V predzadnjem koraku sem urejala svoj plakat tako, da sem kliknila na ikono: elementi in v iskalnik zgoraj vpisala: splet in internet, emotikoni.., ki sem jih postavila na plakat.

6. © 2022 by Aramat is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

6. Zadnji korak sem kliknila: deli z drugimi v desnem kotu zgoraj, plakat nastavila na sliko JPG in si jo prenesla s klikom na prenesi.

Spletni bonton © 2022 by
Aramat je licenciran pod CC BY-NC-SA 4.0

REFLEKSIJA IN SAMOVREDNOTENJE

Izdelava te projektne naloge mi ni bila težka, ker sem program Canva že poznala saj ga tudi sama uporabljam pri predstavitvah. Program je zanimiv, ima pestro izbiro predlog, pisav in različnega oblikovanja za svoje ustvarjanje.

Če bi si vzela več časa ne bi ustvarila le en plakat ampak več njih in preizkusila še druge načine ustvarjanja. Veliko časa mi je vzelo za urejanje in pisanje besedila na plakat ter na koncu tudi za estetsko podobo plakata, da bi bil čim bolj zanimiv.

Svoje novo pridobljeno znanje bom vsekakor uporabila v šoli pri učencih, kjer jim bom lahko predstavila temo spletnega bontona, v višjih razredih jim bi pri računalništvu tudi predstavila program Canva, da bi se tudi sami preizkusili v ustvarjanju svojih šolskih predstavitev.

Ta projektna naloga mi je bila najbolj všeč, saj sem imela prosto izbiro ustvarjanja.