Oratorij

Sem Eva Knafelc, študentka prvega letnika razrednega pouka. Zelo rada imam otroke in veseli me delo z njimi. Že več let sem tudi animatorka na oratorijih. Poleti tako skupaj z otroci in prijatelji preživimo veliko časa skupaj in si ustvarimo obilo zabave.

Tukaj je povezava na spletno stran našega oratorija.

Spodnja slika pa predstavlja nekaj izdelkov, ki smo jih ustvarili na delavnicah.

izdelki by pikapolonica is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

IKT tehnologijo sem do sedaj uporabljala le na nekem osnovnem nivoju. Potrebovala sem jo v osnovni šoli ter v gimnaziji za različne projekte ter predstavitve. Nekaj smo obravnavali tudi pri predmetu informatika, zato sem jo potrebovala za izpolnjevanje tamkajšnjih nalog.

V svojem bodočem poklicu, vidim tehnologijo kot nekaj, kar je ključnega pomena, saj se vse razvija v to smer. Otroci, ki jih bomo mi dobili v razrede so generacije, ki bodo s tehnologijo odraščale že od malih nog. Že zdaj je znanje nekaterih malčkov presenetljivo dobro in izpostavljeni so vsebinam vseh vrst. Pomembno se mi zdi tudi, da jih bomo znali pravilno usmeriti in paziti, da se ne srečujejo z vsebinami, ki bi jim lahko zelo škodovale. Če pa se IKT tehnologijo uporablja z glavo menim, da je mogoče učne ure narediti veliko bolj zabavne in atraktivne za otroke. Veliko več je možnosti, da jih bodo bolj pritegnile dinamične vsebine sodobnega časa, kot tiste na tabli in papirju.

Refleksija in samovrednotenje:

V tem projektu je bilo zame novo vse v povezavi z licenco in ustvarjanjem le te, saj me tega nikjer prej niso naučili ali sploh pokazali. Tudi z vstavljanjem povezav sem se prvič srečala.

Če bi imela več časa, bi se mogoče še bolj poglobila v prvo besedilo ali pa poiskala kakšno boljšo sliko.

Največ časa sem posvetila ustvarjanju licence, ker mi je bilo vse skupaj malo zmedeno in veliko informacij.

Svoje delo ocenjujem kot nekaj povprečnega, nimam ravno občutka.

Prepričana sem , da bom to znanje tekom študija uporabila večkrat, v različnih projektih na raznih področjih.

Najljubše mi je bilo to, da smo lahko sami izbrali temo, najmanj pa to, da vse te funkcije vzamejo dosti dela.

V tem projektu ne bi spremenila nič.