Čarobnost kaljenja – infografika

Otroci že v drugem razedu osnovne šole pri predmetu spoznavanje okolja spoznajo korake kaljenja. Kaljenje, preprost vendar izjemno pomemben postopek, omogoča rast rastlin iz semena ter spodbuja raziskovalni duh in skrb za okolje pri učencih. Infografika, ki ponazarja korake kaljenja, ni le dekoracija v razredu, temveč interaktivno orodje, ki omogoča vizualno razlago in razumevanja procesa. S tem postane učenje bolj privlačno in učinkovito, saj otroci lažje sledijo korakom in si zapomnejo pomembne informacije. Izobraževalni plakat o kaljenju tako ne le okrasi stene učilnice, ampak pomembno prispeva k razvoju znanja in veščin, ki bodo učencem koristile vse življenje.

Čarobnost kaljenja by Krištof is licensed under CC BY-NC-SA 4.0

Program Canva je izjemno priročno orodje za ustvarjanje infografik, saj ponuja široko paleto predlog, grafičnih elementov in pisav, ki omogočajo hitro in enostavno oblikovanje. Ko je infografika pripravljena za objavo, je pomembno, da poskrbimo tudi za ustrezno licenco. Beta Chooser je platforma, ki omogoča izbiro ustrezne licence za naše ustvarjalno delo.

Samorefleksija

Pri projektu ustvarjanja infografike na temo kaljenja rastlin sem se naučila veliko o uporabi programa Canva za oblikovanje vizualno privlačnih in informativnih grafik. Spoznala sem pomen ustrezne predloge in izbire grafičnih elementov za jasno in razumljivo predstavitev informacij. Če bi imela več časa, bi si želela vključiti še več zanimivih podatkov. Izboljšala bi lahko tudi izbiro barvne sheme in postavitev elemntov, da bi bila infografika še bolj privlačna in berljiva. Največ časa sem posvetila izbiri in urejanju grafičnih elementov, saj sem želela zagotoviti, da bo infografika estetsko privlačna in hkrati informativna. Pridobljeno znanje bom v prihodnosti lahko koristno uporabila kot učinkovito orodje za poučevanje kompleksnih tem na način, ki je prilagojen otrokom in jih spodbuja k aktivnemu učenju.