Primerjava orodij za izdelavo multimedijske predstavitve

Ob predstavitvah vsi radi uporabljamo pripomočke ali orodja, ki našo predstavitev dodatno poživijo in podkrepijo. Zaradi različnih potreb in želja pa danes obstaja že kar nekaj različnih orodij z različnimi možnostmi, s katerimi lahko izdelamo multimedijsko predstavitev.

V tem prispevku se bomo osredotočili na 3, in sicer na Power Point, Prezi basic in Google Slides.

Izmed naštetih orodij je meni osebno najbližji Power Point, s katerim sem se srečala že v osnovni šoli in sicer v okviru izbirnega predmeta, zaradi njegove izredne enostavnosti pa sem z njegovo uporabo popestrila tudi marsikatero predstavitev v srednji šoli, pa tudi na fakulteti. Za razliko od Power Pointa pa sem z orodjem Google Slides imela dokaj malo izkušenj, medtem ko sem Prezi predstavitev na internetu že pogledala, pa samega orodja za izdelavo multimedijske predstavitve pred testiranjem nisem uporabljala.

V nadaljevanju bom predstavila prednosti in slabosti vseh 3 orodij.

POWER POINT

enostavna uporaba plačljiv
ne potrebuješ internetne povezave zahteva namestitev programske opreme Microsoft Office
linearna predstavitev (drsnice) predstavitev se shrani v računalnik (za deljenje moraš uporabiti USB ključek, Gmail)
veliko možnosti (vnašanje grafov, slik, videoposnetkov, enačb, simbolov…) ni avtomatskega shranjevanja sprememb
različni učinki in animacije že pripravljeni velike datoteke (ni vedno možno pošiljanje preko Gmaila)
možnost natisa drsnic možne so težave pri prehajanju med diapozitivi
dostopen v slovenskem jeziku
omogoča enostavno pretvorbo v obliko Google Slides

PREZI BASIC

brezplačen potrebujemo internetno povezavo
enostavno vstavljanje slik zahtevnejša uporaba
preprosto deljenje (URL povezava) manj poznan
več ljudi lahko ureja in sodeluje predstavitev lahko na spletu vidi vsak
možnost približevanja, oddaljevanja že pripravljenih predlog ni možno urejati
kreativen izgled

GOOGLE SLIDES

brezplačen manj fleksibilen
pri urejanju lahko sodeluješ z drugimi deluje na internet
zelo podoben Power Pointu potrebuješ Googlov račun
samodejno shranjevanje v Google Drive možno počasnejše delovanje, če imamo slabo internetno povezavo
enostavna uporaba zelo osnoven
omogoča enostavno pretvorbo v obliko datoteke Power Point ni možno predvajati videoposnetkov

Vsako orodje ima pomanjkljivosti in slabosti, katero orodje bomo uporabili, pa je odvisno od tega, kaj potrebujemo in kaj želimo ali poznamo.