Sprostitev ob glasbi

V prostem času rada poslušam glasbo, prav tako pa igram v tamburaškem orkestru KUD Vrhpolje.

IKT sem do sedaj večinoma uporabljala za socialna omrežja, računalniške in mobilne igre. Prav tako sem redno, tako za osnovno in srednjo šolo kot fakulteto, uporabljala različne programe (npr. Word, Excel, Power point, slikar, beležnica). Prav tako, sem že uporabljala brezplačni program, kjer sem prepisovala notni zapis iz ročne v digitalno obliko. Splet prav tako uporabljam, da pridobim informacije, kako kaj narediti, kot npr. priključiti modem, kako prenesti datoteke iz starega telefona v nov telefon (iz Androida v iOS operacijski sistem), ipd.

Znati uporabiti IKT tehnologijo v mojem bodočem poklicu se mi zdi pomembna, saj smo dandanes obkroženi s tehnologijo in otroci, ki jih bom poučevala jaz bodo že odraščali s tehnologijo ob strani. Pomembno se mi zdi, da znamo tehnologijo uporabiti na spreten način in da jo znamo vključiti v svoje poučevanje, saj v marsikaterem pogledu olajša delo. Prav tako pa uporaba IKT popestri pouk in ga naredi bolj dinamičnega. Še vseeno pa se mi zdi, da bi morali tehnologijo v šoli uporabljati spretno in premišljeno in v zmernih količinah, kjer se nam zdi, da bodo otroci lažje osvojili snov s pomočjo tehnologije. Zdi se mi, da se otroci največ naučijo skozi lastno izkušnjo (če je to mogoče, drugače pa si lahko pomagamo s tehnologijo). Po drugi strani pa bi otroke s uporabo IKT naučila tudi kritično razmisliti o informacijah, ki jih pridobijo na spletu, saj na spletu lahko najdemo tudi napačne in zavajajoče podatke. Prav tako pa se mi zdi pomembno, da v šoli obravnavamo varno rabo tehnologije, saj bodo tako učenci varneje uporabljali le to.