UPORABA INFORMACIJSKO-KOMUNIKACIJSKIH TEHNOLOGIJ

Z IKT tehnologijo sem se začela srečevati že v osnovni šoli, kjer smo imeli računalniški krožek in smo se prvič srečali s programom Word.  Tu smo osvojili osnovna znanja, katera so nam kasneje prišla zelo prav pri raznih nalogah. Pri predstavitvah seminarskih nalog sem si pomagala s programom Powerpoint. Kasneje sem spoznala tudi Prezi, s katerim lahko ravno tako narediš odlične predstavitve. Podatke sem iskala na spletnih straneh (npr. Wikipedija) .Uporabljam  tudi elektronsko pošto, ki omogoča nadvse enostavno ter hitro komunikacijo.  V današnjem svetu je uporaba IKT tehnologij izjemno pomembna, zato želim pridobiti čim več uporabnega znanja, ki mi bo koristilo predvsem na moji bodoči poklicni poti.

Kot učiteljica bom vsekakor uporabljala programe Powerpoint ter Prezi, ki omogočita učencem privlačnejše učne ure. Prav tako lahko ta dva programa uporabljam za predstavitve na roditeljskih sestankih za starše. Za vodenje različnih evidenc mi po prav prišlo poznavanje Excela, s katerim sem se srečala v srednji šoli. Pri urah bom uporabljala video in slikovni material. Pri iskanju le tega pa bom upoštevala avtorske pravice. Veliko današnjih šol uporablja program e-astistent, ki omogoča tako beleženje ocen ter prisotnost učencev, kot tudi obveščanje staršev. V primeru, da bo šola na kateri bom učila prakticirala uporabo e-astistenta, bom uporabljala tudi to. Uporabo informacijsko-komunikacijskih tehnologij bom na čim bolj privlačen način poskušala približati tudi učencem, saj sem mnenja, da je za njih to znanje še kako pomembno, saj živijo v času, ko se s tem srečujejo na vsakem koraku.