Uporaba IKT

Do sedaj sem IKT uporabljala predvsem za šolske namene (pri pisanju seminarskih del na Wordu, izdelovanju predstavitev na Power pointu…). Velikokrat uporabljam tudi internet, torej Google. Uporabljam ga za iskanje informacij, branje novic, iskanje fotografij. Rada poslušam tudi glasbo na YouTube. Ta tehnologija me spremlja  ves čas, saj “moramo” vedno imeti internetno povezavo oziroma podatke. Potrebujemo jo tudi, da izvemo, kaj se dogaja na družbenih omrežjih, kot so Snapchat, Instagram, Facebook in drugi.

Pri izdelavi digitalne zgodbe delam s  programom Imovie, kjer lahko zgodbo zmontiraš. Vnaprej bom IKT uporabljala tudi pri pouku, saj vem da  današnji otroci že ogromno vedo o teh stvareh. Poskusila bi izkoristiti čimveč dela s to tehnologijo, saj že čedalje več stvari prehaja v digitalno obliko.  Pomen tehnologije je velik in zelo vpliva na naše vsakdanje življenje. Učencem bi skušala pokazati, kako so lahko nekatere igrice tudi poučne in tako bi se skozi igro lahko učili. Uporabljala bom tudi Easistent za vnašanje ocen, komunikacijo s starši, povratne informacije staršem in otrokom… Uporabljala bom tudi elektronsko pošto, prav tako za izmenjavo sporočil s starši. Z IKT tehnologijo bom skušala popestriti pouk in ga narediti bolj zabavnega.

Image result for informacijsko komunikacijska tehnologija