Uporaba IKT

Z uporabo informacijsko-komunikacijske tehnologije se srečujem že z otroštva. Kot otrok sem gledala televizijo in risanke na kasetah, ki so bile takrat še v uporabi. Veliko pravljic in pesmic sem poslušala tudi po radiju. S prihodom v šolo se je uporaba tehnologije nekoliko povečala, saj smo že v prvih razredih obiskali računalniško učilnico in tako sem dobila prvi stik z računalnikom. Kmalu za tem smo tudi doma dobili prvi računalnik, večinoma sem ga uporabljala za zabavo. To se je proti koncu osnovne šole spremenilo saj smo morali pisali različne seminarske naloge in delali predstavitve. V osnovni šoli sem dobila tudi svoj prvi telefon, ki pa ga do srednje šole skoraj nisem uporabljala za kaj drugega kot pa klice in fotografije. V srednji šoli se je marsikaj spremenilo saj smo veliko več dela za šolo opravljali na računalnikih. Razvile so se tudi številna socialna omrežja, ki jih od takrat naprej uporabljam (Instagram, Facebook …).  Poleg tega smo v srednji šoli prvič dobili predmet informatika in tam smo se naučili kako uporabna je lahko tehnologija in spoznali osnove v različnih programih.  Odkar študiram v Ljubljani je tehnologija še bolj pogosta v mojem vsakdanu. Komunikacija s profesorji poteka preko e-maila, prijava na izpite in kolokvije preko sistema VIS, navodila za naloge in gradiva so nam posredovana preko spletnih učilnic itd. Poleg tega me tehnologija spremlja na poti na fakulteto, ko spremljam vozne rede avtobusov preko informativnih tabel.  Vsakodnevno pa se razvijajo nove aplikacije na telefonu, ki jih z veseljem uporabljam.

Pri pouku bi rada vključila različne vrste tehnologij. Menim, da lahko z uporabo le te popestriš pouk. Na spletu lahko dostopamo do veliko uporabnih vsebin od različnih pesmi, ki jih lahko uporabimo pri pouku glasbe, imamo na voljo veliko uporabnih pripomočkov za izobraževanje, ki lahko poleg svoje uporabnosti tudi popestrijo pouk učencem. Predvsem pa se mi zdi pomembno, da z uporabo otroke naučimo kako koristno izkoristiti splet in drugo tehnologijo. Jih naučimo, da ni vse kar je na spletu resnično ter o pasteh, ki jih lahko splet prinaša.