MOJA PRVA SPLETNA OBJAVA

Pozdravljeni!

Moje ime je Marija Chiara Snoj in že celo življenje sem povezana z informacijsko tehnologijo. Ko sem bila stara pet let sem se prvič srečala z računalnikom. Zelo se mi zdi pomembno, da že otroke v šoli ozaveščamo o pomembnosti medijev in tehnologije, saj bodo le-ti na prihodnje generacije imeli velik vpliv. Informacijsko tehnologijo sem do sedaj uporabljala predvsem za povezovanje in komunikacijo s prijatelji, iskanju podatkov za šolo in razvedrilo.

V svojem bodočem poklicu želim otrokom predstaviti predvsem uporabnost informacijske tehnologije in jim približati nevarnosti, ki jih lahko doletijo. Predmet IKT mi je ponudil različne možnosti, ki jih do sedaj še nisem poznala. Pokazal mi je različna orodja in programe s katerimi lahko upravljam in izboljšam kvaliteto pouka. Poleg tega pa sem bila prvič obveščena o varovanju avtorskih del in upoštevanju avtorstva na spletu.

Informacijska tehnologija je zakon!