Digitalna zgodba – Barčić, Jeraj Bezovšek, Iglar

Na tej povezavi si lahko ogledate našo zgodbo z naslovom Petra varuje naravo.

Avtorice zgodbe smo Sara Barčić, Maja Jeraj Bezovšek in Taja Iglar.

Digitalna zgodba je zaščitena z licenco:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Pojdite na pot v šolo skupaj s Petro in Laro, in poglejte kako varujeta naravo.

Petra je majhna deklica, ki se je v šoli naučila že marsikaj. Poleg tega, da zna že zelo dobro računati in pisati, se je naučila tudi, kako se skrbi za naše okolje, torej kako recikliramo odpadke, kam jih odlagamo in podobno. Kljub temu, da je Petra zelo pametna deklica, pa ji prepoznavanje leve in desne še vedno dela preglavice. Poglejte to digitalno zgodbo in se naučite zanimivega trika, kako si zapomniti, katera roka ali smer je leva, katera pa desna.

Cilji v naši zgodbi:

Otroci se naučijo temeljne pojme v zvezi s pokrajinskimi značilnostmi okolice šole (levo, desno, zgoraj, spodaj).  Poleg tega se naučijo, da smeti ne spadajo v naravo in kako jih pravilno ločeveti.